کد خبر 470139

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ابطال کلیه معاملات روز جاری «وبصادر» / بیشترین افزایش سهام حقوقی در «وبصادر» پیش از ابطال معاملات

بانک صادرات ایران با نماد «وبصادر» در بازار اول بورس با رشد حدود ۱۰ درصد مثبت، معاملات خود را آغاز کرد، اما تمام معاملات روز جاری بانک صادرات ایران ابطال شد.

اقتصادآنلاینسارا محسنی؛ بانک صادرات ایران که با نماد «وبصادر» در بازار سهام شناخته می‌شود، با افزایش ۵/۹ درصدی بازگشایی و در محدوده قیمتی ۴۵۰ تومان معامله شد. اما تمام معاملات امروز «وبصادر» ابطال شد و با ابطال معاملات بانک صادرات ایران، حجم معاملات خرد از ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

1

تعداد معاملات «وبصادر» در ساعات پایانی بر روی تابلو در حال کاهش بود، اما درنهایت تمام معاملات بانک صادرات ایران مورد تایید قرار نگرفت. به گفته صحرایی، مدیرعامل بورس تهران، این اتفاق به دلیل قیمت های نامتعارف و مداخله بازارگردان و طی نشدن روند طبیعی مچینگ عنوان شد.

این در حالی است که «وبصادر» پس از بازگشایی در ۱۰ درصد مثبت به دلیل عرضه اولیه «وسپهر» (سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات ایران)، با حجم معاملاتی بیش از ۳ میلیارد مواجه شد. پیش از ابطال معاملات بانک صادرات ایران، ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم در این نماد، جابه‌جا شد و اشخاص حقوقی، ۹۱ درصد از این میزان را خریداری کردند و «وبصادر» در گروه بیشترین افزایش سهام حقوقی قرار گرفت.

باوجود بیشترین افزایش سهام حقوقی در «وبصادر» و حمایت آنان، بانک صادرات ایران در انتهای معاملات، صف فروش را شکل داد. بخشی از این صف فروش توسط اشخاص حقوقی جمع شد، اما بازهم فشار فروش در این نماد شکل گرفت.

2

سهام بانک صادرات ایران در اولیه روز معاملاتی سال جاری با قیمت ۷۵ تومان به پایان رساند و در حال حاضر در محدوده قیمتی ۴۰۰ تومان قرار دارد. درواقع «وبصادر» از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۳۳ درصد بازدهی را برای سهامداران خود به ثبت رسانده است.

سهام بانک صادرات ایران در اولین صندوق قابل معامله دولتی (دارا یکم) عرضه شد. باوجود اینکه «وبصادر»، کمترین بازدهی را درمقایسه با دیگر بانک‌های موجود در دارا یکم داشته است، اما این نماد در خرداد و تیرماه سال جاری، بازدهی مثبتی داشته و قیمت آن رشد کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر