کد خبر 469778

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حتی حذف نوسان‌گیری هم مانع خروج پول حقیقی نشد

افراد حقیقی امروز ۶۴۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۶۴۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد حدود ۹ هزار میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱ درصد یعنی هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۷ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "فلزات اساسی"، "بانک‌ها و موسسات اعتباری" و "فرآورده‌های نفتی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" و "محصولات شیمیایی" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «فولاد» و «وپارس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فارس»، «ثامید» و «دی» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ معادل ۱۹۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی صنایع پتروشیمی خلیج فارس با برتری ۸۵ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۰ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۸ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۲۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بود.

ورود پول حقیقی به بورس 99.07.05 (1)

تغییر مالکیت سهام 99.07.05

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر