کد خبر 467210

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام

افراد حقیقی تا ظهر امروز هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام خودرو بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقیقی‌ها امروز حدود هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶ درصد یعنی ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "محصولات شیمیایی"، "فلزات اساسی" و "خودرو و ساخت قطعات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "سرمایه‌گذاری‌ها" و "خرده فروشی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «تاپیکو» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وآیند»، «آریان» و «خبهمن» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک آینده با برتری ۱۶۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۵۵ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۷ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.25

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.25

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری