کد خبر 467210

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام

افراد حقیقی تا ظهر امروز هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام خودرو بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقیقی‌ها امروز حدود هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶ درصد یعنی ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "محصولات شیمیایی"، "فلزات اساسی" و "خودرو و ساخت قطعات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "سرمایه‌گذاری‌ها" و "خرده فروشی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «تاپیکو» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وآیند»، «آریان» و «خبهمن» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک آینده با برتری ۱۶۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۵۵ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۷ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.25

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.25

بیشتر بخوانید
ارسال نظر