کد خبر 463877

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ «صف‌نشینی» دست از بازار برنمی‌دارد

امروز معامله‌گرها هزار و ۲۷۰میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۱.۳درصد از کل سهام بانک گردشگری معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فملی»، «شپنا»، «فولاد»، «فخوز» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز معاملاتی هفته معادل هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان سهام ملی صنایع مس ایران دست به دست شد، پالایش نفت اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۸۳۷ میلیارد تومان رتبه دوم را تکرار کرد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.11

سهام کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) پس از بازگشایی ۲۸ درصد افت قیمت را تجربه کرد و بانک سامان دیگر سهام فرابورسی نیز با کاهش ۲۵ درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت به طوری که نزدیک سه هزار میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "فرآورده‌های نفتی" با معاملات هزار و ۵۳۰ میلیارد تومانی دوم شد و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۳ درصد از کل سهام بانک گردشگری (وگردش) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۵۴ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۷ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به هشت نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.11

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری