کد خبر 463797

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ فلزی‌هایی که نیازی به حمایت نداشتند

افراد حقیقی تا ظهر امروز نزدیک هزار و ۴۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و سهام بانک گردشگری بود.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقوقی‌ها به ۱۴ درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری"، "محصولات شیمیایی" و "مخابرات" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "فلزات اساسی" و "عرضه برق، گاز و ..." به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وگردش»، «وتجارت» و «اخابر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «فخوز» و «کاوه» معطوف بود و هر سه این نمادها از افت قیمت در امان ماندند.

در ترکیب سهامداری بانک گردشگری مبلغ ۲۹۵ میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام ملی صنایع مس ایران به ۱۴۵ میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۱ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۵ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.11

مالکیت-صنایع-99.6.11

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری