کد خبر 459421

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ بورس نتوانست کمر راست کند

امروز معامله‌گرها ۹۵۰ میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و چهار درصد از کل سهام نوش مازندران معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، روز جاری در مجموع حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فولاد»، «اخابر»، «شتران»، «شپنا» و «شستا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز معاملاتی هفته معادل ۹۴۵ میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان دست به دست شد، مخابرات ایران مانند دیروز جانانه مقاومت کرد و هم‌زمان رتبه دوم معاملات را از آن خود کرد؛ سهام پالایش نفت تهران نیز به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.22

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" با معاملات دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی دوم شد و "فرآورده‌های نفتی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۱ درصد از کل سهام نوش مازندران (غنوش) معامله شد، سهام نیروکلر (شکلر) با افت ۱۱ درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۸ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۴۳ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۹ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر