کد خبر 456616

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ شاخص بورس با سقف خود دست و پنجه نرم می‌کند

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عبور کرد، سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران ۸۰۰ میلیارد تومان تقاضای خرید داشت و بدین‌ترتیب بیشترین سفارشات خرید در سیستم برای گروه سرمایه‌گذاری‌ها به ثبت رسید.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت ۱۰:۰۵ جمع صف‌های خرید به حدود هشت هزار و ۱۹۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش ۶۵۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هفت هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «وبانک» و «پترول» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران  ۷۹۷ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وسدید»، «سخزر» و «کماسه» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف تولید نیروی برق آبادان (آبادا) به نزدیک چهار درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان (۴۱ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۴۵۰ میلیارد تومان (۶۸ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۲۹ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های "سرمایه‌گذاری‌ها" و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و ۲۲۵ میلیارد تومان و هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر هیچ گروهی زیر فشار فروش نیست.

این جدول حدود ۳۸ درصد از هشت هزار و ۸۵۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۱ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۶ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.11

بیشتر بخوانید
ارسال نظر