کد خبر 454446

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام

خالص تقاضا برای خرید سهام به نزدیک دو هزار میلیارد تومان رسید، سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان حدود هزار میلیارد تومان تقاضای خرید داشت و بیشترین سفارشات خرید در سیستم برای گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ثبت رسید.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت ۱۰:۱۰ جمع صف‌های خرید به حدود چهار هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش دو هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «پترول»، «وآیند» و «وبانک» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان ۹۸۵ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد که به ۲.۷ درصد از کل تعداد سهام آن می‌رسد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «فولاد»، «خزامیا» و «وخارزم» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۵۰ میلیارد تومان (۶۳ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان (۴۸ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۶۴ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" و "محصولات شیمیایی" بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند ۶۸۰ میلیارد تومان و ۶۵۰ میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه "فلزات اساسی" با فشار فروش ۴۷۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۴۷ درصد از هفت هزار و ۷۲۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هشت هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۷ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۵ هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.1

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری