کد خبر 452608

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، در ساعت ۱۰:۰۰ جمع صف‌های خرید به حدود شش هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با پنج هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «شتران»، «فارس» و «وآیند» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت تهران ۹۵۵ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «ونوین»، «ولساپا» و «بترانس» در نوبت انتظار است.

گفتنی است حجم صف بانک آینده (وآیند) به دو درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد و نسبت صف به ارزش بازار بانک اقتصاد نوین (ونوین) و مؤسسه اعتباری ملل (وملل) به ترتیب ۱.۳ و ۱.۱ درصد می‌شود.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان (۴۹ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۹۷۰ میلیارد تومان (۵۷ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۱ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های "محصولات شیمیایی" و "فرآورده‌های نفتی" بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان و ۹۳۰ میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه "سایر واسطه‌گری‌های مالی" با فشار فروش ناچیز ۱۰۵ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۴۱ درصد از هشت هزار و ۶۲۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هشت هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۶ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 4.24

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری