افزایش قیمت سهام یک بانک پس از مصاحبه مدیرعامل؛

دلیل صف خرید «ونوین» چه بود؟

مصاحبه مدیرعامل بانک اقتصاد نوین و انتشار اخبار فروش دارایی‌ها و افزایش سرمایه این بانک، موجب تشکیل صف خرید برای سهام آن شد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، نماد بانک اقتصاد نوین امروز با صف سنگین خرید مواجه شد. این بانک که به تازگی به کنترل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) درآمده، در هفته‌های اخیر با ریزش شدید قیمت مواجه بوده است. دلیل اصلی ریزش قیمت در این نماد فروش سهام وثیقه متعلق به مجموعه استراتوس (کنترلگر قبلی بانک) و در نتیجه افزایش سهام شناور بانک عنوان شده است.

قیمت سهام بانک اقتصاد نوین در دو ماه گذشته با افت بیش از 41درصدی مواجه بوده است. اما امروز با اعلام خبری مبنی بر افزایش سرمایه، فروش سرمایه‌گذاری‌ها و املاک و پیگیری وصول مطالبات و... شاهد تشکیل صف خرید سنگین و 77 میلیون سهمی در قیمت 288 تومانی هر سهم شد.

براساس این گزارش، علیرضا بلگوری مدیرعامل "ونوین" گفته است: در شرایطی که نظام بانکی وارد مرحله تحول تازه‌ای شده و پوست‌اندازی دیگری را تجربه می‌کند، بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور با درک مسئولیت نخستین بودن بار دیگر پیشگام تغییرات و تحولات بنیادی شده است.

وی اقدامات بانک مرکزی در اصلاح نظام بانکی را بسیار برجسته و امیدوارکننده دانست و با اشاره به اقداماتی برای تقویت ثبات و سلامت بانک ادامه داد: قطعا شفافیت و رعایت استانداردهای حرفه‌ای در کوتاه مدت عوارضی را به همراه خواهد داشت اما بانک اقتصادنوین هرگز خوشنامی، سلامت، ثبات و مانایی خود را قربانی منافع کوتاه مدت نخواهد کرد.

بلگوری افزود: با پیگیری‌های حقوقی و قضایی ماه‌های اخیر، برخی پرونده‌های تسهیلاتی کلان تعیین تکلیف شده و بخش قابل توجهی به مرحله وصول نقدی رسیده است. همچنین افزایش سرمایه، فروش سرمایه‌گذاری‌ها و املاک تملیکی و پیگیری مستمر وصول مطالبات غیرجاری از مهمترین اولویت‌های راهبردی بانک اقتصادنوین در شش ماهه دوم سال جاری است که می‌تواند به اصلاح و تقویت ساختار مالی بانک منجر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر