کد خبر 421843

رئیس کل بانک مرکزی:

جزئیات تصمیم شورای پول و اعتبار/ سررسید اقساط وام‌‌های بانکی عقب افتاد

رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: خبر خوش برای صاحبان کسب و‌کارها به خصوص خرد که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرنا دچار مشکلات مالی شده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: در جلسه عصر امروز98/12/13 شورای پول و اعتبار تصمیمات مهمی برای حمایت از صاحبان کسب و کارها، خصوصاً فعالیت ها و حرفه خرد که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می شود (نظیر: هتل ها، رستوران ها، بخشی از حمل و نقل و ...) اتخاذ کرد. به این صورت که اقساط  تسهیلات آنها و نیز اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص طی ماه های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت 99 بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود. کلیه بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی موظف هستند براساس مصادیق اعلامی دولت، و درخواست مشتری، مساعدت لازم را به عمل آورند. بالطبع بانک مرکزی نیز در کنار مدیران محترم بانکها خواهد بود و در صورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آنها به عمل خواهد آورد. به امید خلاصی هرچه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس، و عادی شدن فعالیت اقتصادی کشور.

photo_2020-03-03_19-40-35

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۶ ۰

    آقای همتی این موضوع برای دلخوشی یا واقعا بانک مرکزی بانک ها رو موظف کرده ضمنا وام قرض الحسنه این روزا فقط از این مدل وام های خونگیه، منظور شما از قرض الحسنه وام 18درصد دیگه!!

  • وام
    ۵ ۱

    اگه این کارو بکنین خیلی خوب میشه ولی من متاسفانه وام دارم قسط رو عقب ننداختن هیچ سودم دارن میگیرن مهم اینه که عملی بشه حرفتون اقای همتی