کد خبر 402400

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

همه راه‌های فعال‌سازی رمز پویا/ چگونه بدون گوشی هوشمند رمز یکبارمصرف فعال کنیم؟

موضوع فعال‌سازی رمز پویا یا همان «رمز دوم اینترنتی یکبارمصرف» چند هفته‌ای است که به صورت جدی از سوی نظام بانکی کشور پیگیری و بر اهمیت اجرای آن تاکید می‌شود. به گفته رئیس کل بانک مرکزی قرار است از ابتدای دی ماه کلیه تراکنش‌‌‌های بانکی اینترنتی فقط با استفاده از رمز پویا قابلیت اجرا داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در این بین از جمله متداول‌ترین سوالاتی که از سوی مشتریان بانک‌ها مطرح است چگونگی فعال کردن رمز دوم کارت‌های بانکی است. اینکه آیا نیاز به مراجعه حضوری به شعب هست و از کدام اپلیکیشن باید استفاده شود؟

در ادامه گزارش اقتصاد آنلاین، توضیحات کاملی از نحوه فعال‌سازی رمزدوم یکبار مصرف بانک‌های بزرگ کشور ارائه خواهد شد؛

دریافت رمز پویا بانک ملی ایران

مشتریان بانک ملی از طریق اپلیکیشن 60 که برای گوشی های اندروید و آیفون طراحی شده است، می‌توانند رمز یک‌بار مصرف خود را دریافت و استفاده کنند. به این صورت که کاربر بعد از نصب اپلیکیشن 60 و تکمیل فرایند ثبت نام می تواند به یکی از روش های موجود سامانه بام بانک ملی، مراجعه به دستگاه های خودپرداز و یا دستگاه های کیوسک فرایند فعال سازی رمز پویا را تکمیل کند. اگر انتخاب شما فعال سازی از طریق سامانه بام است، لازم است نرم افزار رمزبان بانک ملی را نیز نصب کرده و با ورود به سامانه بام، اطلاعات لازم را تکمیل نموده و در نهایت کد نمایش داده شده در سامانه را در بخش دریافتی از دستگاه و کد ارسالی به تلفن همراه را در بخش دریافتی از پیامک در اپلیکیشن 60 وارد کنید.

اما اگر انتخاب شما فعال سازی از طریق خودپرداز باشد لازم است با انتخاب گزینه عملیات رمز و سپس فعال سازی رمز یکبار مصرف دوم و در نهایت وارد کردن شماره تلفن همراه ثبت شده در سیستم بانکی، رمز پویای خود را فعال کرده و رسید چاپی را که حاوی توکن است نزد خود نگه دارند و سپس مجددا از طریق نرم افزار 60 و با انتخاب گزینه اتصال کارت ، توکن مندرج روی رسید را وارد کنید.

دریافت رمز دوم بانک ملی بدون گوشی هوشمند

لازم به ذکر است که بانک ملی برای آن دسته مشتریانی که گوش های هوشمند ندارند نیز روشی در نظر گرفته که می توانند بدون نیاز به اینترنت و فقط با استفاده از کد دستوری ، رمز دوم یکبار مصرف دریافت کنند. در این صورت، کاربر می‌تواند با وارد کردن کد دستوری  #60*737* در سامانه ثبت نام و بعد از دریافت کد فعال سازی، بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهند و بعد از آن با مراجعه به دستگاه خودپرداز همانند آنچه در بالا مطرح شد رمز پویای خود را فعال کنند.

برای دریافت اپلیکیش و فیلم آموزشی نحوه فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک ملت

با بهره برداری از سامانه رمز نگار ملت توسط مشتریان امکان تولید رمز‌های پویا‌ و یکبار مصرف در تراکنش های مبتنی بر رمز دوم‌ انواع کارت‌های بانک ملت (به جز کارت‌های هدیه ملت)، فراهم شده است. رمزهای تولیدی برای مدت زمان 60 ثانیه معتبر بوده و پس از آن دیگر قابل استفاده نیستند. پس از این زمان، کاربر باید مجدداً نسبت به اخذ رمز یک‌بار مصرف جدید اقدام کنند.

نحوه فعال سازی رمز پویا و استفاده از سامانه رمز نگار ملت – اپلیکیشن به صورت زیر است:

1. دریافت نرم افزار از سایت بانک ( سیستم عامل اندروید و آیفون)  

2. مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز یا پایانه بانکی غیر نقد بانک استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال سازی اپلیکیشن رمز نگار ملت ، ارسال کد فعال سازی

3. ورود کد فعال سازی به سامانه و تعیین رمز اپلیکیشن

4. افزودن کارت های بانک ملت به سامانه رمزنگار ملت

5. دریافت رمز دوم یک بار مصرف از سامانه رمز نگار ملت

نحوه فعال سازی و استفاده از سامانه رمز نگارملت - نسخه پیامکی:

1. مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز یا پایانه بانکی غیر نقد بانک استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال سازی سامانه رمز نگار ملت- نسخه پیامکی ؟؟؟

2. نمایش شماره همراه و تأیید در صورت صحت شماره نمایش داده شده

3. ارسال پیامک فعال سازی و راهنمای سامانه از سوی بانک ملت

4. ارسال پیامک  چهار رقم آخر کارت بانکی فعال شده به شماره 30003303 جهت دریافت رمز پویا

5. ارسال پیامک رمز هفت رقمی یک‌بار مصرف از طرف بانک با سرشماره Bank Mellat روی تلفن همراه شما

لازم به توضیح است سامانه پیامکی رمز نگار ملت، برای کاربران فاقد گوشی هوشمند نیز صورت پذیرفته است و هم چنین مشتریان می‌توانند خدمات مربوط به سامانه های اپلیکیشن و پیامکی را به صورت همزمان فعال کرده و از هرکدام که مایل هستند استفاده کنند.

1

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک تجارت

بانک تجارت برای فعال سازی رمز دوم مشتریان خود دو روش فعال سازی از طریق USSDو از فعال سازی از طریق نرم افزار همراز در نظر گرفته است.

بانک تجارت در راستای افزایش ضریب امنیت و صیانت از اطلاعات مشتریان خود، نرم افزار همراز را به منظور جایگزینی رمز دوم کـارت ایجــاد کرد و از ایـن پس مشتریانی که علاقه‌مند به استفاده از رمز یکبار مصــرف (OTP) باشند، می‌تواننــد این خدمت را از روش‌های مختلفی از جمله اپلیکیشن موبایلی که رمز پویا تولید می‌کنـد، دریافت کنند.

کاربران این بانک لازم است به یکی از دستگاه های خودپرداز بانک تجارت مراجعه کرده و با انتخاب گزینه ی سایر خدمات ، سپس گزینه ی فعال سازی رمز پویا اقدام به فعال سازی رمز پویا کنند و رسید چاپ شده دستگاه که حاوی شماره سریال و شماره تلفن همراه کاربر است و پیامک ارسال شده که شامل کدفعال سازی است را نزد خود نگه دارند تا در مرحله بعد با نصب نرم افزار همراز از وب سایت رسمی بانک تجارت و نصب آن و تکمیل اطلاعات مورد نیاز و در نهایت انتخاب گزینه ی در خواست رمز یکبار مصرف ، رمز نمایش داده شده را برای انجام تراکنش ای خود استفاده کنند.

آن دسته از مشتریانی که گوشی های هوشمند ندارند و یا به هر دلیلی تمایل به فعال سازی رمز پویای خود بدون نصب اپلیکیشن دارندف می تواندد با شماره گیری کد #88*788* و وارد کردن کد ملی و انتخاب رمز عبور دلخواه پنج رقمی و سپس سایر مراحل با صرف زمانی کوتاه رمز دوم یکبار مصرف خود را دریافت کنند.

مشتریان توجه داشته باشند که بعد از گذشت 30ثانیه رمز مخفی خواهد شد و فقط به مدت 60ثانیه قابل استفاده است.

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک صادرات

بانک صادرات ایران در راستای ارتقای امنیت خدمت‌رسانی مبتنی بر کارت‌های الکترونیکی (پیشگیری از عواقب سرقت رمزهای کارت)، امکان صدور رمز دوم کارت به صورت یکبار مصرف (پویا) را فراهم کرده است. در همین راستا، نرم‌افزار موبایلی «ریما» به عنوان نرم‌افزار تولید رمز یکبار مصرف دوم کارت تدوین و از طریق سایت این بانک و نرم‌افزار موبایلی «صاپ» در دسترس است. بدین منظور لازم است مشتریان محترم از طریق مراجعه به دستگاه خودپرداز نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اقدام کنند.

نرم افزار ریما برای نسخه های اندروید و آیفون در سایت بانک صادرات قابل دانلود و نصب است. کاربران بانک صادرات همچون سایر بانک های دولتی لازم است ابتدا با دستگاه خود پرداز مراجعه کرده و با انجام عملیات فعال سازی رمز پویا بقیه مراحل را از طریق اپلیکیشن ریما انجام داده و رمز نمایش داده شده را در تراکنش های خود مورد استفاده قرار دهند.

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک آینده

بانک آینده به منظور حفظ امنیت کارت‌های مشتریان و جلوگیری از سوء استفاده از کارت‌های مشتریان محترم، نسبت به طراحی و راه‌­اندازی سامانه رمز یک‌بار مصرف اقدام نموده است.

نحوه فعال‌سازی برنامه رمز یکبار مصرف بر روی گوشی تلفن همراه دارای سیستم عامل اندروید:

رویه کلی کار به شرح زیر خواهد بود:

1. مراجعه مشتری به سایت بانک و دریافت برنامه رمز یک‌بار مصرف از روی سایت بانک آینده

 2. نصب برنامه ریما و ورود اطلاعات مورد نیاز توسط کاربر (شماره تلفن همراه می‌­بایست دقیقاً همان شماره تلفن همراهی باشد که کاربردر سیستم بانک ثبت شده است).

3. پس از نصب برنامه رمز یکبار مصرف، فرآیند دریافت کلید رمزنگاری، کنترل صحت و تطابق شماره تلفن

4. در صورت انطباق شماره تلفن همراه: ارسال کد فعال‌سازی از طریق پیامک 

5. فعال سازی برنامه برروی گوشی به وسیله ورود کدفعال سازی دریافتی از طریق پیامک و تخصیص رمز یا الگو به منظور ورود به برنامه رمز یک‌بارمصرف

6. مراجعه مشتری به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک آینده به منظور دریافت کد امنیتی

7. کاربر با وارد نمودن کد امنیتی دریافتی از طریق خودپرداز (۸رقمی) و کد امنیتی پیامک شده (۱۲۰ رقمی)، می‌تواند نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اقدام نماید.

برای دریافت اپلیکیشن  اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک پارسیان

مشتری‌های بانک پارسیان برای فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف باید ابتدا به یکی از خودپردازهای بانک پارسیان مراجعه کنند و از طریق منوی عملیات رمز، ثبت‌نام رمز یک‌بارمصرف، یک رمز دلخواه هشت رقمی (رمز ساده مانند اعداد پشت سر هم و تکرار یک عدد بیش از ۴ بار مجاز نیست)، انتخاب کنند. این رمز برای صدور رمز یک‌بارمصرف الزامی بوده و در صورت فراموش کردن آن، باید مجددا به خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کرده و رمز جدید تعریف کنید. این سرویس تنها برای مشتریانی قابل استفاده است که شماره‌ی همراه خود را قبلا در سیستم ثبت کرده‌اند.علاوه بر مراحل گفته شده ، یک کد فعال‌سازی به شماره‌ی موبایل دارنده‌ی کارت ارسال می‌شود. کد فعال‌سازی به مدت ۲۴ ساعت معتبر بوده و در این مدت کاربر می‌تواند از طریق موبایل بانک پارسیان نسبت به فعال‌سازی سرویس اقدام کند. برای این منظور پس از اجرای موبایل بانک و رفتن به منوی اصلی، منوی رمز یک‌بار مصرف، گزینه‌ی ثبت، پس از ورود شماره کارت و کد فعال‌سازی ارسال شده به موبایل، عملیات فعال‌سازی انجام می‌شود.

پس از انجام این مراحل می‌توانید از طریق موبایل بانک اقدام به دریافت رمزهای یک‌بار مصرف کارت کنید. برای این منظور با مراجعه به منوی اصلی، منوی رمز یک‌بار مصرف، گزینه‌ی صدور، انتخاب کارت مورد نظر، ورود رمز هشت رقمی که کاربر در خودپرداز مشخص کرده است، انتخاب رمز هفت رقمی ، رمز یک‌بار مصرف به کاربر نمایش داده می‌شود. رمز یک‌بار مصرف به مدت ۶۰ ثانیه معتبر است و در این مدت تنها یک‌بار قابل استفاده است.

برای دریافت اپلیکیشن  اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا قرض الحسنه مهر ایران

به منظور کاهش مخاطرات مرتبط با استفاده از رمز دوم کارت‌های بانکی که در تراکنش‌های بدون حضور کارت به کار گرفته می‌شود، افزایش امنیت و جلوگیری از سوء استفاده سودجویان، امکان دریافت رمز دوم کارت به‌صورت رمز پویا و یک بار مصرف برای مشتریان محترم بانک‌ قرض الحسنه مهر ایران فراهم شد.

مشتریان گرامی می‌توانند با یکبار مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران، نسبت به فعال‌سازی رمز پویا اقدام کنند. سپس جهت دریافت رمز دوم پویا صرفاً از طریق نرم افزار ارس اقدام کنند. به این ترتیب است که به یکی از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران مراجعه کنید و رمز پویای کارت خود که از این پس جایگزین رمز دوم کارت می‌شود را به صورت حضوری دریافت کنید. به این صورت که در شعبه، یک برگه حاوی کد رمزنگاری شده (QR Code) برای فعال سازی نرم افزار ارس به شما داده می‌شود که پس از نصب نرم افزار ارس و در هنگام فعال سازی اولیه، نرم افزار از شما کد رمزنگاری شده را درخواست می کند که شما با قرار دادن برگه دریافت شده از شعبه مقابل دوربین گوشی همراه خود نسبت به فعال سازی نرم افزار اقدام کنید.

پس از فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، مشتری می‌تواند در زمان خرید کالا و خدمات روی درگاه‌های پرداخت، با مراجعه به گوشی همراه خود و با استفاده از نرم افزار ارس، رمز یک‌بار مصرف کارت را دریافت و در درگاه پرداخت مورد نظر وارد کند.

برای دریافت اپلیکیشن و فیلم آموزشی نحوه فعالسازی رمز دوم پویا اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک ایران زمین

 نرم افزار رمزساز ایران زمین، یک برنامه تولید رمز جهت افزایش ضریب امنیتی عملیات مالی و غیر مالی در سامانه اینترنت بانک و نیز تراکنش های کارتی بانک ایران زمین است که قابل استفاده بر روی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید و آیفون است.

نحوه فعالسازی سرویس رمز یکبار مصرف کارت:

 1. مراجعه مشتری به یکی از شعب بانک ایران زمین
 2. ثبت درخواست فعال سازی سرویس رمز یک‌بار مصرف توسط مشتری
 3. تخصیص دسترسی و فعالسازی سرویس مذکور و تحویل کد رمز گذاری شده توسط کاربرشعبه
 4. دانلود نرم افزار رمز ساز بانک ایران زمین از سایت Izbank.irباتوجه به سیستم عامل تلفن همراه و نصب آن برگوشی همراه توسط مشتری
 5. فعال‌سازی رمز پویا نرم افزار از طریق کدرمز گذاری دریافتی از شعبه و انتخاب رمز ورود به نرم افزار رمز ساز

قابل ذکر است که مشتریان بانک ایران زمین می‌توانند از روش های زیر نسبت به دریافت لینک دانلود نرم افزار رمز ساز ایران زمین اقدام نمایند:

ارسال عدد23 به شماره 30006905 برای دریافت لینک نسخه اندروید و یا ارسال عدد 24 به همان شماره جهت دریافت لینک نسخه آیفون

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک سامان

در پاسخ به پرسش چگونگی دریافت رمز پویا توسط کاربران بانک سامان باید گفت: مراحل دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف با نت‌ بانک سامان به صورت زیر است:

 1. اپلیکیشن رمزینه را براساس سیستم‌عامل تلفن‌همراه‌تان را دانلود و نصب کنید.
 2. با استفاده از نام کاربری و رمزتان وارد نت بانک سامان شوید. 
 3. گزینه «فعال‌سازی رمز دوم یکبارمصرف کارت» در نت بانک را انتخاب کنید.
 4. کارت مورد نظر برای صدور رمز دوم پویا (یک‌بارمصرف) را انتخاب کنید.
 5. گزینه «افزودن کارت» را انتخاب کنید.
 6.  گزینه «فعال‌سازی رمزینه» را انتخاب کنید. در این مرحله یک کدرمزگذاری اختصاصی برای شما تولید می‌شود.
 7. اپلیکیشن رمزینه را در تلفن همراه خود باز کنید.
 8. گزینه «فعال‌سازی رمز دوم کارت» را در اپلیکیشن رمزینه انتخاب کنید.
 9. گزینه اسکن کد تصویری (QR) را انتخاب کنید. 
 10.  کد تصویری (QR) نمایش‌ داده‌شده بر صفحه مانیتور را اسکن کنید.
 11.  برای اپلیکیشن رمزینه یک رمز 6رقمی انتخاب کنید.
 12.  کد 4رقمی که ازطریق پیامک به شماره تلفن همراه‌تان ارسال‌شده را در رمزینه وارد کنید.

مراحل دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت از شعبه بانک سامان:

 1. اپلیکیشن رمزینه را نصب کنید
 2. به همراه اصل کارت ملی خود به یکی از شعب سامان بیایید.
 3. فرم های مرتبط را تکمیل نمایید.
 4. اپلیکیشن رمزینه را در تلفن خود باز کنید
 5. کد تصویری دریافتی از شعبه را باتلفن همراه هوشمند خود اسکن کنید.
 6. یک رمزی 6رقمی برای رمزینه به دلخواه خودتان انتخاب کرده و آن را وارد کنید
 7. کد 4 رقمی پیامک شده به شماره تلفن همراه تان را برای فعال شدن در رمزینه وارد کنید.

برای دریافت اپلیکیشن و فیلم آموزشی نحوه فعالسازی رمز دوم یک‌بارمصرف اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک پاسارگارد

مشتری با مراجعه به بانکداری مجازی و یا موبایل بانک، نسبت به فعال نمودن رمز دوم یک‌بارمصرف کارت به صورت پویا، از طریق مسیرهای زیر اقدام می نماید؛

دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق بانکداری مجازی: قسمت کارت --> کارت های من --> در ستون عملیات انتخاب گزینه ... --> انتخاب "مدیریت نوع رمز دوم" و تایید رمز دوم یک بار مصرف به عنوان نوع رمز دوم کارت برای کارت مورد نظر.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف در موبایل بانک: قسمت کارت --> رمزپویا --> انتخاب "آیکون فعال سازی"

هم‌چنین پس از فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف از طریق یکی از مسیرهای گفته شده، می‌توانید در زمان خرید کالا و خدمات روی درگاه‌های پرداخت، با مراجعه به موبایل بانک از طریق منوی کارت همراه بانک --> رمزپویا --> انتخاب گزینه‌ی «دریافت رمز پویا» نسبت به دریافت رمز پویا اقدام کنید.

نحوه فعال‌سازی رمز پویا یک‌بارمصرف بانک پاسارگارد با گوشی های غیر هوشمند:

دریافت رمز پویا از طریق کد دستوری #720* به این ترتیب است که پس از فعال‌سازی دریافت این خدمت از طریق سامانه‌های ذکر شده، با شماره‌گیری کد دستوری #720* ، انتخاب گزینه 6 (رمز پویای کارت) و تعیین شماره کارت از لیست نمایش داده شده، رمز دوم پویا به شماره تلفن‌همراه مشتری پیامک خواهد شد.

2

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک سپه

برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بانک سپه باید از اپلیکیشن رمزساز بانک سپه استفاده کنید. رمزساز بانک سپه روی چند سیستم مختلف نصب می‌شود و نکته جالب این است که چند مشتری می‌توانند از یک نرم‌افزار استفاده کنند؛ به این صورت که با نام کاربری و رمز عبور شخصی خود می‌توانند به اطلاعات رمزساز خود دسترسی پیدا کنند. این قابلیت برای افرادی که فقط به یک گوشی اندروید دسترسی دارند (مانند اعضای یک خانواده) مفید است. بعد از نصب برنامه از وب‌سایت بانک سپه و فعال‌سازی آن می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید.

برای فعال‌سازی رمزساز سپه کافی است اپلیکیشن آن را باز کنید و ابتدا اطلاعات خواسته شده که شامل شماره انحصاری مشتری ، شماره سریال که شعبه بعد از در خواست رمز در اختیار شما قرار می‌دهد و کد فعالسازی 6 رقمی که به شماره همراه مشتری پیامک می‌شود، را کامل کنید. در مرحله ی بعد باید برای خود رمز عبور تعریف کنید که باید لاتین بوده و حداقل 3کاراکتر و حداکثر 16کاراکتر باشد. بعد از این مرحله اگر دکمه تایید را بزنید فعال‌سازی با موفقیت انجام خواهد شد.

در انتها با لمس گزینه دریافت رمز ، رمز یک‌بارمصرف به مدت 30 ثانیه به نمایش گذاشته می‌شود و حداکثر به مدت 60ثانیه از زمان ایجاد اعتبار دارد.

برای دریافت اپلیکیشن  و فیلم آموزشی نحوه فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک دی

در پاسخ به پرسش مشتریان بانک دی در خصوص چگونگی دریافت رمز پویا باید گفت : با نصب و فعالسازی اپلیکیشن رمزساز (ارس) بر روی تلفن همراه خود، می‌توانید در درگاه‌های غیرحضوری (درگاه پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، همراه بانک و ...) به جای رمز دوم ایستای کارت، از رمز دوم یکبار مصرف که از طریق اپلیکیشن ارس دریافت می‌کنید استفاده نمایید. قابل ذکر است که مدت اعتبار رمز تولید شده توسط اپلیکیشن ارس محدود است (یک دقیقه) و امکان استفاده مجدد از رمز دوم یک‌بارمصرف وجود ندارد.

کابران بانک دی جهت دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف ، بعد از نصب اپلیکیشن ارس جهت فعال سازی آن ، وارد سامانه اینترنت بانک دی شوید و از منوی کارت ، گزینه فعالسازی رمز دوم یک‌بار مصرف کارت  را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک دی را در اختیار ندارید ، جهت فعالسازی اپلیکیشن ارس به همراه مدارک هویتی به یکی از شعب بانک دی مراجعه نمایید. مشتریان در نظر داشته باشند که در هنگام فعالسازی اپلیکیشن ارس نیاز به ارتباط تلفن همراه با اینترنت وجود دارد اما پس از آن  برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف نیازی به اینترنت نیست.

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک شهر

به منظور ایجاد بستر امن برای مشتریان بانک در زمان انجام تراکنش‌های کارتی، همچنین با توجه به الزام بانک مرکزی در همین رابطه، بانک شهر اقدام به پیاده سازی نرم افزار رمز نت نموده است. این نرم افزار امکان تولید رمز یک‌بار مصرف دوم کارت به منظور انجام تراکنش از طریق درگاه‌های حضوری و اینترنتی و همچنین تولید رمز یکبار مصرف کانال های مدرن را برای مشتریان فراهم می سازد. کاربران می توانند با سهولت و امنیت کامل نسبت به فعال سازی و دریافت رمز یکبار مصرف به منظور انجام تراکنش خود اقدام نمایند.

فرایند فعالسازی به این ترتیب می باشد که پس از نصب نرم افزار در تلفن همراه، مشتری اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود نموده و با مراجعه به هر یک از شعب بانک شهر و انجام احراز هویت، اقدام به فعال‌سازی رمز یک‌‍بار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی می‌نماید.

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک رفاه کارگران

رمز یک‌بار مصرف موبایلی، یک نرم‌افزار تولید رمز جهت افزایش ضریب امنیتی تراکنش‌های مالی و غیر مالی در سامانه های بانکداری الکترونیک بانک رفاه است که برای تمام تلفن های همراه قابل استفاده است. مشتریان محترم می‌توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به اخذ شماره سریال و شماره فعالسازی نرم‌افزار رمز یکبار مصرف موبایلی اقدام نمایند.

چگونگی دریافت رمز پویا در بانک رفاه کارگران به این صورت است که باتوجه به اینکه شماره سریال اخذ شده از شعبه با FDL یا  FDN شروع می‌شود ، متفاوت است و نرم افزار مربوط به آن باید دانلود شود.

جهت استفاده از توکن موبایلی بانک رفاه در ابتدا باید فایل نصب توکن موبایلی از سایت بانک دریافت گردد و برای راه اندازی نرم افزار تولید رمز یک‌بارمصرف نیاز به فعال‌سازی این نرم افزار با کدفعال‌سازی و شماره سریالل منحصر به فرد آن است که باید از شعبه بانک تهیه شود.

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک سینا

برای دریافت رمز دوم پویای یک‌بارمصرف بانک سینا باید از اپلیکیشن ارس استفاده شود. بعد از ورود به سایت بانک نرم‌افزار مورد نظر را دانلود و روی تلفن همراه خود نصب کنید. بعد از بازکردن اپلیکیشن باید رمز عبور یا الگو تعیین کنید. ابتدا باید با مراجعه به یکی از شعب بانک سینا نسبت به درخواست فعال‌سازی رمز اول یک‌بار مصرف یا رمز دوم یک‌بار مصرف کارت خود اقدام کنید.

سپس با ورود به نرم‌افزار از لیست بانک‌های موجود، بانک سینا را انتخاب کنید و QR code دریافتی از طریق شعبه‌ی بانک را پس از لمس دکمه‌ی «اسکن کن» اسکن کنید. سپس گزینه رمز دوم را انتخاب کرده  و یک عدد حداقل شش رقمی به عنوان پین در محل مشخص شده وارد کرده و دکمه تایید را بزنید بعد از این مرحله رمز دوم یک‌بارمصرف شما در بازه سه دقیقه ای ، تولید و قابل مشاهده است.

برای دریافت اپلیکیشن  اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا بانک کشاورزی

اپلیکیشن ریما امکان دریافت رمز یکبارمصرف را برای مشتری‌های بانک کشاورزی و آینده فراهم می‌کند. همان‌طور در بخش بانک آینده توضیح داده شده است:

رویه کلی کار به شرح زیر خواهد بود:

1. مراجعه مشتری به سایت بانک و دریافت برنامه رمز یکبار مصرف از روی سایت بانک کشاورزی

 2. نصب برنامه ریما و ورود اطلاعات مورد نیاز توسط کاربر (شماره تلفن همراه می‌­بایست دقیقاً همان شماره تلفن همراهی باشد که کاربردر سیستم بانک ثبت شده است).

3. پس از نصب برنامه رمز یکبار مصرف، فرآیند دریافت کلید رمزنگاری، کنترل صحت و تطابق شماره تلفن

4. در صورت انطباق شماره تلفن همراه: ارسال کد فعال‌سازی از طریق پیامک 

5. فعال سازی برنامه برروی گوشی به وسیله ورود کدفعال سازی دریافتی از طریق پیامک و تخصیص رمز یا الگو به منظور ورود به برنامه رمز یک‌بارمصرف

6. مراجعه مشتری به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک کشاورزی به منظور دریافت کد امنیتی

7. کاربر با وارد نمودن کد امنیتی دریافتی از طریق خودپرداز (۸رقمی) و کد امنیتی پیامک شده (۱۲۰ رقمی)، می‌تواند نسبت به فعال‌سازی برنامه اقدام نماید.

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

دریافت رمز پویا پست بانک

در راستای افزایش ضریب امنیت تراکنش های کارتی و به منظور اجرایی نمودن الزامات بانک مرکزی ج ا.ا. مبنی بر راه اندازی رمز دوم یکبار مصرف و حذف رمز دوم ایستا از تاریخ 98/10/15 ، اقدامات زیرتوسط بانک انجام پذیرفته و مشتریان محترم می توانند در تراکنش های بدون حضور کارت که نیاز به رمز دوم می باشد به یکی از روش های زیر نسبت به پویا سازی رمز دوم یکبار مصرف خود اقدام نمایند .

پویاسازی رمز دوم کارت پست بانک به دو روش قابل انجام است:

روش اول جهت دریافت رمز دوم پویا:  نصب برنامک رمز ساز یک‌بارمصرف طراحی شده توسط بانک که از تاریخ 98.09.01قابل بهره‌برداری است.

روش دوم جهت دریافت رمز دوم پویا: دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک که از تاریخ98.10.15  قابل بهره‌برداری است.

لازم به ذکر است کلیه مشتریان متقاضی دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف به منظور استفاده از هریک از دو روش می بایست به شعبه مراجعه و نسبت به تایید شماره همراه خود اقدام نمایند .

درصورتی‌که مشتری مایل به نصب نرم افزار تولید رمز یک‌بارمصرف در گوشی همراه خود نباشد ، صرفاً حضور در شعبه به منظور تایید شماره همراه کافی بوده و با این روش رمز دوم یکبار مصرف در خدمات بدون حضور کارت (خرید از درگاه‌های اینترنتی ، اپلیکیشن های پرداخت ، اینترنت بانک ، موبایل بانک و...) به شماره همراه مشتری پیامک می گردد.

دریافت رمز پویا پست بانک

برای دریافت اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مسعود
  ۱ ۰

  برنامه ریما بانک کشاورزی عمل نمیکنه خیلی مسخرس دو ساعته دارم کار میکنم جواب نمیده

 • معترض
  ۰ ۰

  خاک بر سر بانک قوامین. همه بانکها از طریق خودپرداز بدون نصب نرم افزار رمز دوم پویا رو راه انداختن غیرا ز این بانک خجالت هم نمیکشن. همون بهتر که هممون بریم پولامونو برداریم.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خاکتوسرشون بشه من گوشیوعوض کردم الان توابن گوشی میخوام همرازو فعال کنم میگه تویه دستگاه دیگه فعاله بااینکه ازاونجاحذفش کردم الان چیکارکنم