کد خبر 465664

براساس آمار بانک مرکزی اعلام شد؛

وصول ۸۲۶ فقره چک رمزدار در تیرماه

براساس آمار بانک مرکزی ۸۲۶ هزار فقره چک رمزدار در تیر ماه ۹۹ در کشور وصول شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، براساس امار بانک مرکزی بیش از ٨٢٦ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١٥٧٩ هزار میلیارد ریال در تیرماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ٢١ درصد و ۳۵.۲ درصـد افزایش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ٢٦٢ هزار فقـره چک رمزدار به ارزشی بیش از ٨٦٧ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور ۴۹.۵ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۱.۷ درصد)، خراسان رضوی (۹.۱ درصد) و اصفهان (۸.۷ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۴۷.۹ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۴.۹ درصد)، اصفهان (۶.۹ درصد) و خراسان رضوی (۶.۱ درصد) وصول شده است.

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

بیش از ٩ میلیون فقره چک در تیرماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ٨ میلیون و ۲۰۰ هزارفقره عادی و بیش از ۸۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۹۰.۹ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۹.۱ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی در کل کشور بالغ بر ٣٤٣٨ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که حدود ١٨٥٩ هزار میلیارد ریال چک عادی و بیش از ١٥٧٩ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۵۴.۱ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۴۵.۹ درصد رمزدار بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر