کد خبر 509367

به شرط پرداخت ما به التفاوت؛

صادرات شیر خشک آزاد شد

بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار، رفع ممنوعیت صادرات شیر خشک با اخذ ما به التفاوت ۱۶۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم انجام شد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در مصوبات ستاد تنظیم بازار که در تاریخ 6 اسفند ماه ابلاغ شد امده است، با توجه به تصمیمات بند 4 قسمت الف یکصدو نود و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت (ابلاغی طی نامه شماره 135071 مورخ 99/11/21) و نامه شماره 99/500/7106 مورخ  99/12/2 معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهادک شاورزی در خصوص رفع ممنوعیت صادرات شیر خشک با اخذ ما به التفاوت 16000 تومان به ازای هر کیلوگرم در جلسه طرح و مقرر شد در خصوص رفع ممنوعیت صادرات و تعیین وضع عوارض صادراتی شیرخشک صنعتی، مطابق با قوانین و مقررات فوق الاشاره و بنا به پیشنهاد ارائه شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعضای کارگروه با رفع ممنوعیت صادرات شیرخشک و اخذ مبلغ 16000 تومان عوارض صادراتی به ازای هر کیلوگرم موافقت نمودند.

در تبصره 1 این ابلاغیه امده است،  به منظور رصد و پایش و نحوه قیمت و عرضه شیر خام به کارخانجات تولیدی محصولات لبنی  و جلوگیری از افزایش قیمت مصوب شیر خام و کاهش عرضه متناسب با سرانه مصرف در کشور مقرر گردید مراتب از سوی دستگاه های ذیربط و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به صورت هفتگی پایش و در صورت هر گونه مشکل نسبت به بازنگری مصوب فوق اقدام گردد.

در تبصره 2 ذکر شده است، مصوبات مذکور با رعایت سایر ضوابط و مقررات مشمول ماده 11 مکرر آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات نمی باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • لیلابزی
    ۰ ۰

    این چه وضعشه داروخونه هابدون کدملی بچه شیرخشک نمیدن بطورمثال بچهءشیرخوره‌اییکه‌مادرایرانی پدرخارجی که بجای کدملی کداختصاصی داره یانداره چیکارکنه عجب مملکت خرتوخریه خداشاهده