کد خبر 481366

مدیر کل نظارت بر قاچاق کالا خبر داد؛

جلوگیری از ورود هر گونه تلفن همراه قاچاق به کشور

مدیر کل نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات گفت: با وجود قانون رجیستری در داخل کشور، از ورود هرگونه تلفن همراه قاچاق به داخل کشور جلوگیری شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید عبدالمجید اجتهادی، مدیر کل نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات در خصوص قاچاق و جعل برند برخی از کالا‌ها گفت: طبیعتا کالا‌هایی در بازار وجود دارند یا به صورت قاچاق وارد می‌شوند و یا در بعضی از گزارش‌ها دیده شده است که این کالا‌ها متعلق به کشور‌های سازنده‌شان مانند کره و ژاپن و ... نیستند و در حقیقت، جعل برند اتفاق افتاده است. یعنی آن‌ها، کالا‌های چینی یا تولید یک کشور دیگر هستند و یا گاهی اوقات تولید داخل کشور هستند که با یک لیبل‌های برند‌های معروف به فروش می‌رسند.

وی افزود: نمایندگان اصلی سازندگان این اجناس در کشور نمایندگی دارند که خودشان در حال تولید کالاهایشان هستند یعنی قطعات را از کشور‌هایی مانند چین وارد می‌کنند و یا خودشان با تولید قطعات خط تولید مستقل دارند. بنابراین، شرکت‌هایی برای واردات رسمی نداریم.

مدیر کل نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات درباره رسیدگی و نظارت بر قاچاق گوشی، تصریح کرد: در حال حاضر، هیچگونه انگیزه‌ای برای قاچاق تلفن همراه وجود ندارد چراکه با وجود قانون رجیستری در داخل کشور، از ورود هرگونه تلفن همراه قاچاق به داخل کشور جلوگیری شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر