کد خبر 462030

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد

تشدید بازرسی‌های بازار بر کالاهای اولویت‌دار

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: به منظور حفظ آرامش بازار و جلوگیری از سواستفاده‌‌های برخی سودجویان در هفته منتهی به ۵شهریور ماه تمرکز بازرسی‌های بر اقلامی از جمله ماسک و مرغ زنده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بنابر اعلام این سازمان در هفته جاری انواع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، مرغ زنده و گوشت مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد و ورق و سیمان خاکستری و سفید و همچنین گچ در اولویت نظارت و بازرسی قرار گرفته است.

مطابق دستورالعمل ابلاغ شده این سازمان، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف مؤظف شدند ضمن برنامه‌ریزی مناسب و انجام بازرسی‌های موردی و مستمر برنامه‌ریزی شده و جامع، اقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر کالاهای فوق به ویژه انبارها و مراکز نگهداری کالا متمرکز کنند.

بهره‌گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و نهادها در قالب انجام گشت‌های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و ... به منظور کنترل و رصد بازار با اولویت این اقلام و همچنین برخورد مؤثر با تخلفات احرازی نظیر گران‌فروشی، امتناع از عرضه، احتکار، اختفا، عدم اعلام موجودی و رعایت قیمت مصوب و ... از دیگر اقدامات نظارتی در این زمینه است که در بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی مورد تأکید قرار گرفته است.

براین اساس، مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی مراتب را از طریق تلفن 124 به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در سرتاسر کشور اعلام و مطمئن باشند با متخلفان برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر