کد خبر 453706

در پی ایجاد بازار سیاه برای پارچه مورد نیاز در تولید ماسک،

تولیدکنندگان ماسک مواد اولیه می‌گیرند

در پی ایجاد بازار سیاه برای پارچه مورد نیاز در تولید ماسک، وزارت صنعت مقرر کرد سهمیه واحدهای تولیدکننده ماسک از طریق سامانه تخصیص یابد و میزان سهمیه بر اساس محصول خروجی واحدها مشخص خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایجاد بازار سیاه برای پارچه جاذب به عنوان یکی از مواد اولیه مهم در تولید ماسک سه لایه باعث ایجاد محدودیت هایی در تامین نیاز برخی کارخانه ها و کارگاه های تولید ماسک ایجاد کرده است. وزارت صنعت برای رفع این مشکل سه تصمیم مهم را اتخاذ کرده که مهمترین آنها اختصاص سهمیه به واحدهای تولید ماسک بر مبنای خروجی این واحدها است. به این ترتیب واحدهای تولیدکننده ماسک به ازای ماسک های تولیدی، سهمیه بعدی پارچه جاذب را دریافت خواهند کرد.

همچنین مقرر شد بازرسان مقیم در واحدهای تولیدکننده مواد اولیه تولید ماسک مستقر شوند تا پارچه های جاذب تولیدی وارد بازار سیاه نشود و به تولیدکنندگان ماسک عرضه شود.

در عین حال، برای تنوع بخشی به پارچه های مصرفی در تولید ماسک نیز در دستور کار قرار گرفته و قرار است در صورت تایید وزارت بهداشت، نوع جدیدی از پارچه جاذب نیز در کشور تولید شود تا در ماسک های تولیدی به کار رود. برای تولید این پارچه محدودیتی وجود ندارد و نیاز به خط جدید یا تجهیزات خاصی نیست.

با تایید این پارچه جدید، تولید روزانه ماسک به 30 میلیون قطعه خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر