کد خبر 451837

اداره کل نظارت برخدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

امکان اصالت‌سنجی ضمانت‌نامه کالاها فراهم شد

اداره کل نظارت برخدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از ابلاغ مرحله دوم سامانه جامع گارانتی (ضمانت) به همه واحدهای تولیدکننده و عرضه‌کننده کالا خبرداد که بر اساس آن، از این پس مردم می‌توانند از اصالت خدمات محصولی که خریداری می‌کنند، مطمئن شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اداره کل نظارت برخدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ‌ همزمان با اعلام اجرای فاز دوم سامانه گارانتی، همه شرکت‌های ارایه کننده خدمات پس از فروش (اعم از شرکت‌های واردکننده و پیمانکار گارانتی‌کننده) ملزم شدند تا در سامانه مذکور ثبت نام  کنند.

 این گزارش می افزاید: با توجه به دغدغه های موجود در جامعه پیرامون صحت و اصالت گارانتی کالاهای خریداری شده و نیز شکایات و گزارش‌های مردمی از مشکلات موجود در فرایند گارانتی کالاهای موجود در بازار و کثرت مراکز و بنگاه‌های اقتصادی ارائه دهنده خدمات گارانتی در کشور، موضوع ساماندهی و مدیریت فرایند ارائه گارانتی کالاها از منظر اعتبارو صحت گارانتی به عنوان یکی از مطالبات بحق مردم در دستور کار قرار گرفت بر همین اساس طراحی و ایجاد سامانه گارانتی در سه فاز پیش‌بینی شده است که فاز نخست آن مربوط به بخش تولیدکنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی بوده که از سال گذشته  اجرایی شده است.

امکاناتی نظیر استعلام اصالت و گارانتی کالا، مشاهده لیست شرکت‌های گارانتی کننده تایید شده توسط سازمان حمایت و شناسامه گارانتی، مشاهده شناسه کالا و شناسه رهگیری، مدیریت نصابان برای کالاهای نصبی، مدیریت صفحات شرکت‌های گارانتی کننده و مشاهده مراکز ارائه خدمات و نمایندگی‌های مجاز از ویژگی های این سامانه است.  

بر همین اساس می توان از سامانه گارانتی به عنوان گلوگاه مبارزه با قاچاق کالا نام برد که یکی از سامانه‌های مکمل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز محسوب خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری