کد خبر 414349

علت افزایش قیمت پیاز و بادمجان

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی علت افزایش قیمت پیاز و بادمجان را کاهش عرضه در میادین مرکزی میوه و تره‌بار، افزایش تقاضا و از بین رفتن این محصولات در سیلهای اخیر اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اسد الله کارگر با بیان اینکه قیمت پیاز در عمده فروشی بین ۵۵۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان است اظهار کرد: پیاز با اعمال سود ۳۵ درصد در خرده فروشی‌ها با قیمت ۷۴۰۰ تا ۹۳۰۰تومان به فروش می‌رسد.

وی در پاسخ به چرایی بالاتر بودن قیمت پیاز در خرده فروشی‌ها گفت: در میدان مرکزی قیمت ها براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود. از طرفی گرانی پیاز در عمده فروشی ها یعنی اینکه گرانی در مبداء رخ داده است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: بازرسی‌هایی از سوی وزات صمت، تعزیرات، اتاق اصناف و اتحادیه صورت می‌گیرد و اگر گزارشی از گرانفروشی یا فروش خارج از قیمت مصوب به دست ما برسد، پیگیری خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: اگر در  میدان مرکزی بار فراوان باشد و محصول ارزانتر خریداری شود، ارزانتر هم به فروش می رسد.

کارگر چندی پیش علت افزایش قیمت بادمجان را سیل دانسته و گفته بود که بخشی از بادمجان‌هایی که از جنوب کشور تامین می‌شوند، بر اثر سیل خسارت دیده‌اند و این امر بر افزایش قیمت این محصول بی‌تاثیر نبوده است. در حقیقت شاید بتوان گفت که علت افزایش قیمت این محصول جالیزی، سیل است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر