کد خبر 392243

تولید ۵ماهه کالاهای منتخب صنعتی؛

افت ۴۰درصدی تولید خودرو و افزایش ۴۱درصدی تولید سیگار!

تولید برخی کالاهای منتخب صنعتی از جمله خودرو، پودر شوینده، لاستیک و تلویزیون طی ۵ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، طی پنج ماهه اول امسال، تولید انواع سواری با افت 40 درصدی به 291 هزار دستگاه رسید و در مورد تولید این محصول طی مردادماه نیز باید به کاهش 29.1 درصدی در مقایسه با تیر سال جاری اشاره کنیم.

طی  پنج ماهه اول امسال تولید وانت با افت 4.6 درصدی به 22.8 هزار دستگاه رسید و وضعیت تولید این محصول در مردادماه نیز نشان‌دهنده افت 40.4 درصدی در مقایسه با تیر سال جاری است. 

طی پنج ماهه اول امسال، تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون 62.3 درصد کاهش داشت و تولید کامیون کِشنده و کمباین نیز به ترتیب افت 68.7 درصدی و 64.3 درصدی را تجربه کرده است. 

در پنج ماهه اول امسال تولید پودر شوینده 9.1 درصد کاهش داشته و تولید این محصول در مردادماه نیز افت 22 درصدی را تجربه کرده است. 

طی پنج ماهه اول امسال تولید لاستیک خودرو با افت 16.1 درصدی به 72هزار تن رسید و تولید این محصول در مردادماه نیز نسبت به تیرماه امسال کاهش 6.8 درصدی را تجربه کرد.

در این مدت تولید سیگار نیز با رشد 41 درصدی همراه بود.

طی پنج ماهه اول امسال تولید انواع تلویزیون به 247 هزار دستگاه رسید که نسبت به پنج ماهه اول سال قبل 17.6 درصد کاهش داشته است. 

تولید انواع تلویزیون در مرداد امسال نیز با افت 23.8 درصدی نسبت به تیر سال جاری به 46.5 هزار دستگاه رسید. در مقابل، تولید یخچال و فریزر طی پنج ماهه اول امسال رشد 13.6 درصدی را تجربه کرد، هر چند که تولید این محصول در مرداد امسال نسبت به تیرماه 12.8 درصد کاهش داشته است. 

در پنج ماهه اول امسال، تولید ماشین لباسشویی نیز 1.1 درصد کاهش داشت و به 215 هزار دستگاه رسید. تولید این محصول در مردادماه نیز نسبت به تیر سال جاری 35.8 درصد کاهش داشت. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری