{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330219

در گفت‌و گو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

عضو هیات نمایندگان اتاق اهواز صدور ۶۰۰کارت بازرگانی بی‌نام و نشان را زنگ خطری برای اقتصاد کشور دانست و گفت: چنین اتاق‌هایی فقط نام اتاق بازرگانی را یدک می‌کشند.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ منصور پوریان در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با تاکید بر شفافیت در اتاق بازرگانی اظهار کرد: متاسفانه برخی از اتاق‌های استانی با وجود ضرورت در شفافیت، مبادرت به صدور کارت‌های بازرگانی عضویت برای اشخاصی که هیچ اطلاعی از تجارت و کارآفرینی ندارند، صرفا جهت حضور در انتخابات کرده‌اند که اتاق بازرگانی اهواز یکی از این شهرستان‌ها است.

پوریان اضافه کرد: 600کارت بازرگانی فقط در یک ماه توسط روسای اتاق، برای افراد ناشناس صادر شده که بر اساس شنیده‌ها در پنج استان چنین تخلفی رخ داده و این موضوع در کمیته انضباطی بررسی شده است.

وی از احتمال انصراف بسیاری از افراد برجسته اتاق در پی این تخلفات خبر داد و گفت: ما برند‌های خوبی از جمله پدرام سلطانی، عدنان موسی‌پور و کاوه زرگران و بسیاری دیگر در سطح تجارت داریم که به خاطر این موضوع تصمیم به عقب‌نشینی از انتخابات و انصراف از عضویت در اتاق گرفته‌اند، چرا که وقتی می‌بینیم برای انتخابات در اتاق چنین حرکت‌های ناشایستی انجام می‌شود، دیگر نمی‌توان اسم آن‌ جا را اتاق بازرگانی گذاشت.

پوریان تاکید کرد: این موضوع زنگ خطری برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود زیرا ما شدیدا در حال مبارزه با کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف هستیم و شعار شفافیت می‌دهیم در حالیکه چنین تخلفاتی در اتاق‌های استانی ما در حال انجام است.

به گفته این عضو هیات نمایندگان اتاق اهواز، تا کنون حداقل پنج اتاق استانی اقدام به این کار کرده‌اند به طوری که اعضای هیات رییسه برای افراد زیادی کارت بازرگانی صادر و آن‌ها را به عنوان تاجر به اتاق ایران اعلام کرده است.

ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    متاسفم.آنوقت حرف از کارت فروشی میزنند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری