تداوم درگیر کشورهای اوپک بر سر عرضه و تقاضا؛

جای خالی آرامکوی عربستان در کنفرانس انرژی هیوستون

مدیر اجرایی شرکت نفت دولتی عربستان سعودی آرامکو در کنفرانس انرژی سازماندهی شده توسط S&P Global در هفته آینده شرکت نخواهد کرد.

جای خالی آرامکوی عربستان در کنفرانس انرژی هیوستون

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رویترز؛ امین ناصر، رئیس بزرگترین شرکت نفت جهان، به عنوان سخنرانی اصلی در CERAWeek، بزرگترین گردهمایی مدیران ارشد نفت و وزرای انرژی، فهرست شده بود.ناصر یکی از معدود مقامات بلندپایه سعودی در برنامه امسال بود و در کنفرانس های گذشته CERAWeek به طور منظم حضور داشته است.

سازمان دهنده CERAWeek S&P Global از اظهار نظر از طریق یک سخنگوی خودداری کرد.دستور کار رویداد امسال تحت سلطه مدیران بزرگ شرکت نفت و مقامات دولتی ایالات متحده است و تعداد کمتری از مدیران مقامات خاورمیانه.

رکورد 7000 نفر برای این رویداد یک هفته ای ثبت نام کرده اند که شامل بحث در مورد سوخت های فسیلی، انرژی پاک و ذخیره سازی پیشرفته انرژی است.

درگیری‌های اخیر بر سر عرضه و تقاضا بین سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اروپا و ایالات متحده منجر به ایجاد چند جای خالی قابل مشاهده شده است. برخلاف سال های گذشته، در دستور کار این رویداد هیچ وزیر نفتی از عراق، کویت، امارات متحده عربی یا روسیه وجود ندارد.

کاهش تولید اوپک به میزان 2 میلیون بشکه در روز در نوامبر گذشته منجر به اختلاف شدید بین اوپک و ایالات متحده شد، زیرا جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حال مبارزه با انتخابات میان دوره ای و قیمت بالای بنزین بود.

ارسال نظر
ارسال نظر