کد خبر 560177

سخنگوی کمیسیون انرژی؛

تعرفه‌ پلکانی برق باید در تمام فصول سال اجرا شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اصلاح تعرفه‌گذاری در قانون بودجه امسال آمده و باید از ابتدای سال اجرایی می‌شد،گفت: این قانون به منظور ایجاد عدالت در مصرف وضع شده و باید مستمر باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ مصطفی نخعی با اشاره به اصلاح تعرفه‌گذاری برق مشترکین، گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۰ بحث رایگان شدن تعرفه آب و برق و گاز مشترکین کم مصرف و جبران منابع آن از طریق اصلاح تعرفه‌گذاری مشترکین پرمصرف دیده شده و شرکت توانیر موظف بوده که آن را اجرایی کند.

وی افزود: متأسفانه در گزارش سه ماهه اخیر که ما گرفتیم این اقدام توسط توانیر انجام نشده بود و در حال برنامه‌ریزی بودند؛ در ماه‌های اخیر با اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام دادند توانستند این موضوع را اعمال کنند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مفاد قانون بودجه ۱۴۰۰ لازم الإجرا است، گفت: نباید اینگونه باشد که پس از گذشتن از پیک بار تابستان این تعرفه‌گذاری نادیده گرفته شود زیرا اصلاح الگوی مصرف خواسته مجلس برای تمامی فصول سال است.

نخعی در ادامه گفت: این قانون به منظور برقراری عدالت، که خواسته همیشگی مردم بوده، وضع شده زیرا مشترکان پرمصرفی که بیش از الگوی متعارف مصرف می‌کنند باید هزینه مضاعفی به منظور جبران برق کم‌مصرف‌ها بدهند.

سخنگوی کمیسیون انرژی خاطر نشان کرد: در این سال‌ها یارانه‌های پنهان انرژی گسترده‌ای توزیع شد و از آنجا که این یارانه‌ها بایستی هدف‌دار شود، تعرفه گذاری پلکانی یکی از گام‌های مهم و اساسی است.

لازم به ذکر است به گفته سخنگوی صنعت برق از ۳۰ میلیون مشترکین خانگی، ۸۰۰ هزار نفر مشترک پرمصرف هستند و این مشترکین بنا بر قانون جدید باید میزان مصرف مازاد بر ۶۰۰ کیلووات ساعت را با قیمت متوسط خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر