کد خبر 556076

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

صعود قیمت نفت به دنبال تایید نهایی واکسن فایزر / خوش بینی به تقاضای سوخت افزایش یافت

به دنبال تایید نهایی واکسن فایزر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا که باعث امیدواری به رشد تقاضای سوخت شد، قیمت طلای سیاه افزایش یافت.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، پس از تایید نهایی واکسن فایزر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا که سرمایه‌گذاران را متقاعد کرد با افزایش نرخ واکسیناسیون در ایالات متحده تقاضای سوخت افزایش خواهد یافت، قیمت نفت روز سه‌شنبه صعود کرد.

معاملات آتی نفت خام برنت 46سنت معادل 0.7درصد افزایش یافت و به 69دلار و 21سنت در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 34سنت معادل 0.5درصد رشد به قیمت 65دلار و 98سنت در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

هر دو شاخص پس از اینکه در هفته گذشته بزرگترین ضرر خود را در طول 9ماه اخیر ثبت کرد، دیروز با حمایت تضعیف دلار بیش از 5درصد جهش را تجربه کرد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، که دسامبر گذشته دو دوز واکسن فایزر/بایونتک را برای استفاده اضطراری مجاز کرد، اکنون تاییدیه کامل برای استفاده افراد 16سال به بالا را صادر کرده است.

مقامات بهداشت امیدوارند این اقدام، آمریکایی‌هایی را که واکسینه نشده‌اند را متقاعد کند که تزریق آن ایمن و موثر است و انتظار می‌رود که دولت‌های ایالتی و محلی و همچنین کارفرمایان خصوصی، دستور واکسن را صادر کنند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA اذعان داشت: "با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی احتمالا مجبور به اجباری کردن تزریق واکسن خواهند بود، بازگشت افراد به دفاتر در فصل پاییز افزایش خواهد یافت."

از عوامل رشد قیمت‌ها همچنین می‌توان به نظرسنجی اولیه رویترز پیش از انتشار داده‌های صنعتی اشاره کرد که نشان داد موجودی ذخایر نفت خام و بنزین ایالات متحده در هفته گذشته کاهش یافته، در حالی که انتظار می‌رود ذخایر میعانات افزایش یافته باشد.

با افزایش مجدد تقاضای سوخت که همچنین از قیمت‌ها حمایت کرد، تولید نفت خام پالایشگاه‌های هند در ماه جولای به بالاترین سطح خود در سه ماه اخیر رسید.

با این حال، شیوع سریع نوع دلتای ویروس کرونا و نرخ پایین واکسیناسیون در آسیا، به طور کلی باعث نگرانی از کاهش تقاضای سوخت شد و رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

وزارت انرژی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که تا 20میلیون بشکه نفت خام از ذخایر اضطراری نفت را به منظور انجام قوانین تصویب شده در سال‌های اخیر خواهد فروخت و تحویل نفت را بین یکم اکتبر تا 15دسامبر انجام خواهد داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر