کد خبر 549979

رخشانی مهر؛

با مدیریت درست از بروز خاموشی سراسری جلوگیری شد

رخشانی مهر گفت: تراز منفی ۱۰ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق می‌توانست باعث بروز خاموشی سراسری شود اما با مدیریت درست، این اتفاق رخ نداد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، غلامعلی رخشانی مهر تصریح کرد: تراز منفی ۱۰ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق می‌توانست باعث بروز خاموشی سراسری (بلک اوت) شود که آثار زیانباری برای کشور به همراه داشت، اما با همراهی و مدیریت درستی که صورت گرفت، این اتفاق رخ نداد.

او افزود: این موضوع قابل مطالعه است و تجربه سایر کشور‌ها و خاموشی‌های سراسری رخ داده در دنیا، نشان می‌دهد که این شرایط در ایران چگونه مدیریت شد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به تجربه‌های مدیریت بار پیک و تفاوت‌های این فرایند در تهران و سایر استان‌ها گفت: هر استانی به دلیل ویژگی‌های خاص خود و تمرکز انواع مشترکان مانند کشاورزی یا صنعتی، ظرفیت‌های جداگانه‌ای برای مدیریت بار دارد که به طور مثال می‌توان به استان‌های فارس و مرکزی اشاره کرد که به ترتیب هرکدام در بخش‌های کشاورزی و صنعتی ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای مدیریت بار دارند.

رخشانی مهر ادامه داد: در حالی که تهران به دلیل تمرکز اداری بالا، وجود مراکز تجاری پرمصرف و متعدد و مشترکان پر مصرف، از ظرفیت‌های مدیریت بار مشابه سایر استان‌ها کمتر بهره می‌برد و به همین دلیل شرایط سخت‌تری در این منطقه از کشور وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر