کد خبر 532696

وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کند

در این مطلب از وسایلی گفته ایم که حتی بعد از خاموش کردنشان هم برق مصرف می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ی خاموش شان را می‌زنید به کار کردن ادامه دهند؟

۱- شارژری که گوشی به آن وصل نباشد

اگر شارژر را در پریز برق رها کنید حتی اگر تلفن همراه تان به آن وصل نباشد باز هم برق مصرف خواهد کرد. البته مقدار برقی که هدر می‌رود جزئی است بنابراین ضرر مالی زیادی نخواهد داشت.

۲- گیرنده دیجیتال

گیرنده‌های دیجیتال تلویزیون یا همان رسیور‌ها بعد از خاموش کردن شان هم مقدار قابل توجهی برق مصرف می‌کنند.

بیشتر ما حتی زحمت خاموش کردن گیرنده را به خود نمی‌دهیم و فکر می‌کنیم خاموش کردن تلویزیون کافی است، اما دستگاه گیرنده را باید هم به طور کامل خاموش کنید و هم از برق بکشید.

آیا می‌دانستید که وقتی دکمه‌ی خاموش تلویزیون را می‌زنید، دستگاه تنها وارد حالت استندبای یا همان آماده به کار می‌شود و در حقیقت، خاموش نمی‌شود؟ این امر هزینه‌ی قابل توجهی را به شما تحمیل می‌کند، بنابراین باید تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید.

۴- کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ

کامپیوتر‌های رومیزی و لپ تاپ‌ها در حالت خاموش هم به کار کردن ادامه می‌دهند. به همین دلیل است که باید آن‌ها را به طور کامل از برق بکشید. با این کار به میزان قابل توجهی در هزینه‌ی برق تان صرفه جویی خواهد شد.

۵- لوازم مجهز به تایمر

فعال بودن تایمر نشان می‌دهد که دستگاه تان هنوز در حال کار کردن است. پس دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا جلوی هزینه‌ی اضافی قابل توجهی که به شما تحمیل می‌کند را بگیرید.

پس باید آن‌ها را از برق بکشیم؟

شاید بعضی‌ها برقی که این دستگاه‌ها در این حالت مصرف می‌کنند و هزینه‌ای که به بار می‌آورند را جزئی بدانند و بعضی هم این مسأله را جدی بگیرند.

در هر صورت، ارزشش را دارد که همیشه دستگاه تان را به طور کامل از برق بکشید. یک نوسان برق پیش بینی نشده ممکن است تمام خانه تان را به آتش بکشد و ضرر بزرگی به شما بزند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر