کد خبر 531178

گازپروم تولید نفت در لیبی را از سر گرفت

شرکت اکتشاف و تولید بین‌المللی گازپروم تولید نفت در لیبی از طریق سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت آلمانی وینترسهل از سر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تاس، سرگئی تومانوف، مدیرعامل اکتشاف و تولید بین‌المللی گازپروم اعلام کرد که این شرکت تولید نفت در لیبی را از طریق توافقنامه سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت وینترسهل از سر گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ وی افزود: انتظار می‌‎رود تولید این پروژه از رقم کنونی ۴۳ هزار بشکه در روز به روزانه ۶۲ هزار بشکه در سال ۲۰۲۱ برسد. تولید نفت لیبی در پاییز سال ۲۰۲۰ و پس از ۹ ماه تعلیق به‌دلیل محاصره نفتی این کشور با موفقیت از سر گرفته شد.

تومانوف ادامه داد: بنادر، پایانه‌های صادراتی و تأسیسات تولید به‌تدریج فعالیت خود را از سر گرفتند. در همان زمان، ما مرحله مهمی از کارها را در لیبی با سرمایه‌گذاری مشترک خود با وینترسهل و وینترسهل آکتینگسلشفت تکمیل کردیم و مجری طرح توسعه میدان‌های حوزه سیرت در بلوک‌های ۹۱ و ۱۰۷ را به سرمایه‌گذاری مشترک شرکت تازه تأسیس سریر اویل و شرکت ملی نفت لیبی (NOC) منتقل کردیم.

وی اظهار کرد: قصد داریم اقدام‌های بسیاری در زمینه افزایش کارآیی و احیای زیرساخت‌های تولید انجام دهیم تا برنامه‌هایی برای افزایش تولید نفت در لیبی اجرا شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر