کد خبر 527864

نفت خام ۷۰ دلاری می شود؟

موسسه اس پی گلوبال پلتس پیش بینی کرد قیمت نفت خام برنت در اواسط ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ دلار در هر بشکه باشد.

 به گزارش یزینس استاندارد، اس پی گلوبال پلتس پیش‌بینی می‌کند تقاضای نفت و گاز هند در بحبوحه موج دوم کرونا در این کشور و اعمال محدودیت‌های گسترده کاهش یابد. این شرکت رشد تقاضای نفت هند را در 2021 حدود 350 هزار بشکه در روز پیش‌بینی می‌کند یعنی کمتر از 485 هزار بشکه‌ای که در فوریه اعلام کرده بود. تقاضای گاز هند هم 25 تا 30 درصد در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کانگ وو، سرپرست تحقیقات تقاضای جهانی نفت در آسیا در اس پی گلوبال پلتس می‌گوید:«با توجه به افزایش قابل توجه تعداد موارد ابتلا به کرونا در هند، ما پیش‌بینی تقاضای نفت این کشور را 135 هزار بشکه در روز برای 2021 پایین آورده‌ایم، در حالیکه قبلا 485 هزار بشکه در روز پیش بینی کرده بودیم».

 این شرکت انتظار دارد پس از برداشته شدن محدودیتها، تقاضا رو به افزایش رود و باعث تحریک رشد اقتصادی و افزایش تقاضا برای نفت و گاز در این کشور شود.

وو گفت:«تقاضا برای ماه آوریل نسبت به ماه قبل کاهش داشته است و ما انتظار یک کاهش دیگر را در ماه مه داریم ولی انتظار داریم شاهد روند افزایشی تقاضا در نیمه دوم سال جاری میلادی باشیم. پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت در نیمه دوم 2021 ، 650 هزار بشکه در روز بیشتر از نیمه اول باشد که نتیجه واکسیناسیون سراسری کرونا و بهبود رشد اقتصادی خواهد بود.

 علاوه بر هند پیش‌بینی تقاضای نفت در 2021 برای غرب اروپا و آمریکای لاتین هم به خاطر محدودیت‌های اعمال شده  در نتیجه موج دوم و سوم کرونا کاهش یافته است. وو پیش بینی می‌کند قیمت نفت خام برنت در اواسط 2021 بیش از 70 دلار در هر بشکه باشد.

  این شرکت رشد تقاضای نفت جهان را در 2021 ، 5.1 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرده است و انتظار دارد این رقم برای 2022 برابر با 4.4 میلیون بشکه در روز باشد یعنی 20 درصد کمتر از 2021.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر