کد خبر 524195

شرکت نفت یمن؛

کشتی یمنی حامل سوخت توسط ائتلاف سعودی توقیف شد

ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی یک کشتی جدید یمنی حامل سوخت را توقیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، شرکت نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز آمریکایی- سعودی یک کشتی جدید یمنی که حامل 23 هزار و 960 تن سوخت مازوت بود را توقیف کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ شرکت نفت یمن در استان الحدیده دیروز در محکومیت محاصره ظالمانه ملت یمن تجمع اعتراض آمیز در برابر دفتر سازمان ملل متحد برگزار کرد و خواهان آزادی کشتی های حامل فرآورده های نفتی شد که متجاوزان راهزن آنها را توقیف کرده‌اند و اجازه نمی دهند در بندر الحدیده پهلو بگیرند.

یک مقام یمنی گفت «سازمان ملل متحد هیچ گونه اقدام جدی و ملموسی انجام نداده و تعداد کشتی های توقیف شده به پنج فروند کشتی حامل سوخت رسیده است که حامل گازوئیل و بنزین هستند. این کشتی ها از پنج ماه پیش توقیف هستند و این در حالی است که آنها همه مراحل بازرسی را در بندر جیبوتی پشت سر گذاشته اند.»

سازمان آب و فاضلاب الحدیده, اداره کل منابع آبی و اداره آب حومه الحدیده نیز دیروز در برابر مقر سازمان ملل متحد در الحدیده, تجمع اعتراض آمیز برگزار و ادامه راهزنی دریایی کشورهای متجاوز و ادامه توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی را محکوم کردند.

یک مقام یمنی در این تجمع گفت «اقدامات ظالمانه و وحشیانه در قطع کردن شریان‌های زندگی را که با حمایت‌های آمریکا و سکوت سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد و نیز ادامه توقیف کشتی های حامل سوخت و مواد غذایی ملت یمن را که موجب افزایش رنج و مشقت یمنی هاست محکوم می کنیم.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر