کد خبر 522503

مدیرعامل شرکت توانیراعلام کرد؛

رشد بی‌سابقه مصرف برق در فروردین

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: رشد۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین امسال کم سابقه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا، محمد حسن متولی زاده روز پنجشنبه در نخستین اقدام فراگیر سال ۱۴۰۰ با محوریت عبور موفق از پیک بار افزود: چندسال اخیر هیچ زمانی رشد مصرف برق به میزان ۲۲ درصد را نداشته ایم و این امر در فروردین امسال یک رکورد است.

وی ادامه داد: گرمای زودرس امسال که به طور متوسط ۵ درجه گرمای بیشتری به همراه داشت سبب این میزان رشد در فروردین شده است.

مدیرعامل توانیر گفت: گرمای زودرس از طرف دیگر روشن شدن پیش از موعد چاه های کشاورزی را به همراه داشته که این خود سبب رشد بار فروردین شده است.

متولی زاده ادامه داد: کاهش ۴۰ درصدی حجم آب درمخازن سدهایی برق آبی تابستان خیلی حساسی را برای صنعت برق رقم زده است که شرایط تامین برق را با مشکل همراه خواهد کرد.

وی با اشاره به گسترش بیماری کرونا در کشوربر ضرورت مدیریت مصرف برق تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: صنعت برق امسال در گام نخست مدیریت مصرف را از خود شروع کرده و مکلف شده ۵۰ درصد کاهش مصرف در ساختمان های اداری اعمال کند.

مدیرعامل توانیر افزود: امسال نیروگاه های برق آبی با کمبود ۴۰ درصدی همراه هستند که با اقدام های مدیریت مصرف امید است جبران شود.

متولی زاده بر ضرورت تداوم همکاری مردم برای پشت سرگذاشتن تابستانی کم مشکل تاکید کرد.

نخستین اقدام فراگیر صنعت برق با محوریت عبور از پیک بار مصرف از امروز کلید خورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • م
    ۰ ۰

    مسئولین هی بنشینند وبگن فرزندآوری را زیاد کنید جمعیت زیاد فقط یه حسن داره اونم پشتوانه دولت وکشورشه ولی هزاران عیب داره گرمای بیش از حد هوا، تغییر فصلها، آلودگی زمین، انتشار بیماریهای جدید ،کاهش منابع زمین، رواج فقر وفساد ،کمبود درآمد ونبود کاروغیره