کد خبر 473288

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

افت و خیزهای نفت در هفته اول اکتبر/ از اعتصاب نروژی‌ها تا طوفان دلتا

قیمت نفت باتوجه به احتمال افزایش تولید از سوی برخی تولیدکنندگان به ویژه نروژ با کاهش قیمت روبرو شد.

اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ قیمت انواع نفت خام در پایان معاملات روز جمعه با افت نسبی همراه شد و این درحالی بود که قیمت نفت در هفته اول اکتبر با رشد 10 درصدی به کار خود پایان داد.

در این میان قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه دسامبر در روز جمعه با 49 سنت معادل 1.1 درصد کاهش به 42 دلار و 85 سنت رسید. گفتنی است این شاخص نفتی در ابتدای هفته گذشته کار خود را در محدوده 39 دلار و 33 سنت آغاز کرد و در طول هفته انتشار اخباری از قبیل بیماری ترامپ ، اعتصاب صنعت نفت نروژ و همچنین طوفان دلتا با نوسان همراه شد.

همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات جمعه با 60 سنت معادل 1.4 درصد کاهش به 40 دلار و 60 سنت رسید.

از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در این هفته می‌توان به بیماری ترامپ و هیجان منفی ناشی از این خبر به بازارهای جهانی اشاره کرد که سبب ریزش تمام شاخص های بورس آمریکا و همچنین قیمت نفت شد.

پس از آن اما اعتصاب گسترده در صنعت نفت نروژ و احتمال کاهش تولید قابل توجه نفت از سوی این کشور سبب شد تا قیمت نفت اندکی بهبود یابد.

در پایان هفته نیز خبر تعطیلی احتمالی سکوهای نفتی آمریکا به دلیل طوفان دلتا قیمت نفت را تا محدوده بالای 42 دلار افزایش داد. اما مجددا خبر پایان اعتصاب صنعت نفت نروژ قیمت طلای سیاه را در پایان معاملات روز جمعه پایین آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر