کد خبر 452592

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

مصرف برق نیز مانند کرونا وارد وضعیت هشدار شد/ احتمال بروز مشکل در پایداری شبکه

با عبور حجم مصرف برق تهران از قله ۴٢٠٠ مگاواتی، در صورت تداوم مصرف غیر بهینه برق، کنترل پایداری شبکه برق با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در پی افزایش قابل توجه دما در تهران و رشد مصرف برق در روزهای اخیر، گزارش‌ها حاکی از آن است که پیک مصرف برق به محدوده ۴٢٠٠ مگاوات برای پایتخت رسیده است.

در این رابطه مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران هشدار داد: شرایط فعلی با توجه به افزایش قابل ملاحظه دمای هوا، در صورت عدم همکاری مشترکان می تواند کنترل پایداری شبکه را با مشکلاتی روبرو کند.

حسین صبوری از بهره گیری تمامی امکانات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خبر داد و تاکید کرد: گرچه با اقدامات انجام شده شبکه توزیع برق پایتخت در حال حاضر، پایدار است اما شیب منحنی مصرف برق و همچنین در پیش بودن روزهای گرم، ممکن است در روزهای آتی در صورت عدم همکاری مشترکان، نگران کننده باشد.

 وی افزود: استفاده صحیح از سامانه های سرمایشی، بزرگ ترین کمک شهروندان و مشترکان فهیم این شرکت به کنترل بار شبکه توزیع برق در تهران و همچنین کشور است. تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی عدد 24 درجه سانتیگراد یا بالاتر و استفاده از برنامه های پیش فرض متنوع کاهش مصرف برق در این دسته از سامانه ها، کمکی موثر در بهینه سازی مصرف برق است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری