کد خبر 447969

پیش‌بینی درآمد ۲.۵میلیارد دلاری عراق از فروش نفت در ماه جاری میلادی

عراق امیدوار است ۲.۸ میلیون بشکه در روز در ژوئن نفت صادر کرده و بیش از ۲.۵ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

به گزارش هلنیک شیپینگ نیوز، وزارت نفت عراق اعلام کرد انتظار دارد درآمد نفتی آن در ماه جولای با فروش نفت با قیمت فعلی 34 تا 35 دلار در هر بشکه، افزایش یابد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به مقل از تسنیم، عراق در برخی موارد توانسته نفت خود را 39 دلار در هر بشکه به فروش برساند.

 وزارت نفت عراق اعلام کرد این کشور به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاک پایبند است.

 عراق امیدوار است در ماه ژوئن از درآمد نفتی 2.5 میلیارد دلار  فراتر برود. دومین تولیدکننده بزرگ اوپک انتظار دارد 2.8 میلیون بشکه در روز در این ماه نفت صادر کند.

طبق اطلاعات وزارت نفت عراق، این کشور نفت خود را 21 دلار در هر بشکه در ماه مه به فروش رساند و توانست 2.091 میلیارد دلار از آن درآمد داشته باشد.

  شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، اعلام کرد این کشور 4.068 میلیون بشکه در روز در ماه مه نفت تولید کرده است که بیشتر از سهمیه 3.592 میلیون بشکه ای آن طبق قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس است. عراق در ماه مه 3.63 میلیون بشکه در روز صادرات داشت.

اوپک و متحدانش از جمله روسیه در ماه ژوئن توافق کردند کاهش تولید خود را تا پایان جولای ادامه دهند تابه خروج بازار نفت از بحران ویروس کرونا کمک کنند.

 طبق این قرارداد، آنگولا، عراق، قزاقستان و نیجریه باید عدم تعهد خود در ماه مه و ژوئن را جبران کنند و در ماه‌های جولای، اوت و سپتامبر تولید خود را بیشتر از  سهمیه شان پایین بیاورند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر