{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432574

معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

معاون آب و آبفای وزیر نیرو نوشت: شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کویید- ۱۹ از طریق فاضلاب به انسان وجود ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، «قاسم تقی زاده خامسی» در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ویروس کرونا ویروسی جدید است بنابر این هنوز تحقیقات زیادی در مورد تاثیر آن در آب و فاضلاب انجام نشده است.

وی ادامه داد: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پژوهشی انجام داده که در بخشی از آن ذکر شده شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کویید-۱۹ از طریق فاضلاب به انسان وجود ندارد.

تقی زاده خامسی نوشت: هنگام همه‌گیری بیماری سارس (نوع دیگری از کرونا ویروس‌ها) در سال ۲۰۰۳ نیز این بیماری از فاضلاب به تکنسین‌ها و کارگران در ارتباط با فاضلاب منتقل نشد.

وی افزود: البته شرایط برای نتیجه گیری‌های انجام شده بر اساس شباهت‌های این ویروس و سایر ویروس‌ها از خانواده کرونا ویروس‌هاست.

معاون وزیر نیرو نوشت: توصیه سازمان جهانی بهداشت و اداره حفاظت محیط زیست آمریکا حاکی است که روش‌های معمول تصفیه فاضلاب از جمله ترقیق و تزریق اکسیژن می تواند بسیاری از عوامل بیمازی زا از جمله ویروس ها را از بین ببرد.

تقی زاده خامسی نوشت: بر اساس نتایج تحقیقات فعلی انتقال و بیماری زایی ویروس جدید کرونا از طریق فاضلاب به شرط رعایت صحیح دستورالعمل‌های تصفیه فاضلاب به عنوان یک عامل نگران‌کننده مطرح نیست.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری