{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430329

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود شرکت های نفتی آمریکا، تولید نفت خود را به طور موقت نزدیک به ۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند زیرا قیمت پایین نفت، این شرکت ها را مجبور کرده است تا فعالیت های خود را کاهش دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رویترز گزارش داد، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود شرکت های نفتی آمریکا، تولید نفت خود را به طور موقت نزدیک به 2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند زیرا قیمت پایین نفت، این شرکت ها را مجبور کرده است تا فعالیت های خود را کاهش دهند.

«بخش خصوصی و بازار آزاد این کاهش ها را انجام می دهند.»

بر اساس گزارش EIA  آمریکا به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده نفت و گاز طبیعی، بیش از 12 میلیون بشکه نفت در روز در سال 2019 تولید کرده است که یک رکورد به شمار می رود.

به علت کاهش تقاضا در اثر شیوع ویروس کرونا، قیمت نفت 30 درصد یا 30 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. همزمان، عربستان و روسیه بازار را با نفت مازاد لبریز کردند.

گزارش چشم انداز کوتاه مدتEIA  پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا به آرامی در سه ماهه نخست2021 کاهش می یابد و به 11 میلیون بشکه نفت در روز خواهد رسید که 1.8 میلیون بشکه در روز کمتر از بیشترین میزان سال گذشته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری