کد خبر 411284

خبر اقتصادآنلاین تایید شد؛

نیروگاه متهم ردیف اول آلودگی تهران/ گاز کم نیست مازوت زیاد است

رئیس سازمان محیط زیست سرانجام به شک و تردیدها در خصوص آلودگی هوا و بوی نامطبوع هوای تهران پایان داد و مازوت سوزی نیروگاه ها را دلیل اصلی این مشکلات عنوان کرد ، موضوعی که اقتصاد آنلاین یک ماه پیش بر آن تاکید کرده بود.

اقتصاد آنلاین-مریم علیزاده؛ روز گذشته عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به بهانه روز پاک، پرده از عامل اصلی آلودگی کلان شهرها برداشت. موضوعی که از سال گذشته اقتصادآنلاین به آن پرداخت و طی سلسله گزارش هایی ابعاد مختلف آن را منتشر کرد. آخرین گزارش با تیتر «نقش افزایش ظرفیت سوخت مایع در آلودگی هوا/چالش‌های تولید مازوت مازاد » به متهم اصلی آلودگی هوای تهران یعنی مازوت سوزی نیروگاه ها اشاره کرد و بنیان این پدیده را انباشت بیش از حد نفت کوره در پالایشگاه ها دانسته بود.

متن کامل گزارش را در لینک زیر بخوانید؛

www.eghtesadonline.com/fa/tiny/news-404608

اما حالا یک مسئول دولتی بر این ادعا صحه گذاشته و عامل چتر سیاهی تهران را مازوت مازاد اعلام کرده است.

در این رابطه کلانتری دیروز گفت: تحریم‌ها از یک طرف باعث شد وزارت نفت نتواند مازوت تولیدی خود را صادر کند، از طرف دیگر وقتی مانع مصرف مازوت در نیروگاه‌ها شدیم انبار پالایشگاه‌ها پر از مازوت شد به طوری که در آستانه تعطیلی بودند چون نه می‌توانستند مازوت را مصرف کنند و نه صادر به ناچار نیروگاه‌ها دوباره به مازوت سوزاندن روی آوردند و گرفتار هوای آلوده شدیم، یعنی دچار دور بسته‌ای شده‌ایم که در شرایط تحریم نمی‌دانیم چطور از آن بیرون بیاییم.

این درحالی است که تا پیش از این عامل مصرف سوخت مایع از سوی نیروگاه ها ، کمبود گاز عنوان شده بود. اما حالا مشخص شد که گاز هست اما مازوت بیشتر از آن هست و باید سوزانده شود حالا به هر قیمتی !

بیشتر بخوانید
ارسال نظر