کد خبر 192049

عرضه بنزین مطابق با استاندارد تا سال ۱۴۰۰؛

بر‌اجرای مصوبه عرضه بنزین مطابق با استاندارد نظارت می‌شود

سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: نظارت بر حسن اجرای مصوبه عرضه بنزین مطابق با استاندارد ملی به عهده سازمان ملی استاندارد است؛ یعنی این سازمان بر کار وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه توزیع و عرضه بنزین و تعیین اولویت پخش نظارت می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، از سازمان ملی استاندارد، بر اساس تصویب نامه ای که روز سه شنبه گذشته (12 اردیبهشت) با امضای معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد، بزودی در همه جایگاه های کشور بنزین مطابق با استاندارد ملی 4904 عرضه خواهد شد.

در این تصویب نامه مسئولیت های سازمان ملی استاندارد ایران، وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست درباره عرضه بنزین استاندارد در جایگاه ها مشخص شده است.

در این مصوبه، مسئولیت عرضه و توزیع بنزین و تطابق آن با استاندارد ملی بر عهده وزارت نفت، تعیین اولویت های توزیع بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست و مسوولیت حسن اجرای این تصویب نامه بر عهده سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.

بر اساس این مصوبه، بنزین دارای استاندارد ملی 4904 در چند مرحله بتدریج تا اول فروردین 1400 در همه جایگاه های کشور توزیع خواهد شد.

پیشتر «نیره پیروزبخت» رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرده بود این سازمان همواره با آگاهی و حساسیت بر تولید و عرضه کالاهای استاندارد نظارت داشته و دارد و برای تحقق این مصوبه نیز با همکاری وزارت نفت و سازمان حفاظت از محیط زیست تلاش خواهد کرد.

 مطابق جدیدترین مصوبه هیات دولت، بنزین مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 4904 در 15 شهر شامل بندرعباس، رفسنجان، قم، ‌چابهار، یزد، کرمان، بوشهر، همدان، گرمسار، سمنان، دامغان،‌ شاهرود، سبزوار، نیشابور و ساری در همه جایگاه‌های درون شهری از تاریخ اول تیرماه امسال، در 60 درصد جمعیت شهری تحت پوشش کشور و در همه جایگاه‌های درون شهری از تاریخ اول فروردین ماه 1397، در 80 درصد جمعیت شهری تحت پوشش و در همه جایگاه‌های درون شهری از تاریخ اول فروردین ماه 1398 و در همه شهرها و همه جایگاه‌های کشور از تاریخ اول فروردین ماه 1400 توزیع و عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد احمدی
  ۰ ۰

  گاز پاک ترین سوخت فسیلی و از پاک ترنی است/ نیروگاه گاز که وسط شهر نمیز نند/ اگر به محدوده شهرها احترام میگذاشتند برخی نیروگاه کنار شهر نمیشدند/ مکان یابی نیروگاه درست بیاد بشود/

  به روید به قیمت تضمینی برق خورشیدی و بادی و امثالهم بنگرید چند برابر برق نیروگاه گازی است!
  اگر این نیروگاه های به اصطلاح پاک به ده درصد برسند، احتمالا 50% قیمت برق افزایش میابد و اگر صد در صد بشود، قیمت برق لااقل 5 برابر میشود!/ آن وقت کدام از خانوار کم درامد (اکثریت) از پس قبوض بر میاد؟
  میدانید هزینه تولید در ایران چند برابر میشود و کالاها گران میشود و مزیت نسبی جذب سرمایه گذاری در ایران ازبین میرود؟
  شما دارید اشتباه میکنید.
  نیروی برق گازی بیرون شهرها و در امکان دور دست باید تولید کرد و برقش را آورد به شهرها و به مصرف حمل و نقل و خانگی و تجاری رساند و درنتیجه نیروگاه گازی میشود کمک به رفع آلانیدگی چون برق ارزان زمینه صرفه باری استفاده وسایل برقی را افزایش میدهد