رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مصوبه ۱۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان توسط مجلس لغو شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از لغو مصوبه ۱۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توسط مجلس و ابلاغ آن به دولت خبر داد.

مصوبه ۱۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان توسط مجلس لغو شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: بعد از پیگیری‌های انجام شده توسط کمیسیون و برگزاری جلسات متعدد هیئت تطبیق قوانین مجلس درخصوص مصوبه دولت بابت مستمری تأمین اجتماعی بعد از مدت‌ها مذاکره و درخواست از دولت برای اصلاح، به دلیل اصرار دولت بر مصوبه خود نهایتاً در هیئت تطبیق برای دومین بار مطرح و رد شد.

وی افزود: امروز این مطلب توسط ریاست مجلس رسماً به دولت اعلام و مصوبه دولت درخصوص پرداخت ۱۰ درصد به سایرین بازنشستگان تأمین اجتماعی لغو شد.

پورابراهیمی تصریح کرد: دولت مکلف است مجدداً مصوبه هیئت امنای صندوق و شورای عالی کار را در دستور کار قرار بدهد و امیدواریم این اقدام مجلس در لغو مصوبه هیئت وزیران این فضا را فراهم کند که دولت با ۳۸ درصد موافقت کند و هر چه سریع‌تر پرداخت بازنشستگان در کشور با عدد جدید اعلام شود.

منبع: مهر
ارسال نظر

  • حسین کرمانی
    ۰ ۰

    باتشکراززحمات دکتر ابراهیمی نماینده محترم کرمانی از دیار سردار سلیمانی که از حق دفاع کردن ان شاءالله که سلامت وتندرست باشید

  • ناشناس
    ۰ ۰

    جنگ زرگری بین مجلس و دولت. محاله رییسی و میرکاظمی به قانون تن بدن و خواسته قانونی و بحق بازنشسته ها رو عملی کنن. تازه اگر واقعا به قانون عمل می کردن و تورم واقعی را در نظر می گرفتن درصد افزایش حقوق بالای 70 درصد می بود. لعنت خداوند عالم بر شما

آخرین خبر ها