تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱۵

یارانه واریز شده از امشب قابل برداشت است

ستاد تنظیم بازار در اطلاعیه‌ای با اشاره به اینکه واحدهای صنفی از فردا به‌تدریج مجاز به اعمال قیمت‌های جدید هستند، اعلام کرد: مبلغ کمک معیشتی واریز شده بابت ماه اول، از ساعات پایانی امشب قابل برداشت خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، اطلاعیه شماره ۲ ستاد تنظیم بازار منتشر شد که در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه قبلی و سخنان ریاست محترم جمهور در گفتگوی زنده و مستقیم با مردم، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی یکایک ملت شریف ایران در زمینه اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، با توجه به اقدامات انجام شده و اطمینان از تامین کالاهای اساسی موردنیاز مردم و بررسی‌های کارشناسی در خصوص اصلاح و متناسب سازی قیمت کالاهای مشمول طرح (روغن، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات) بدین‌وسیله اعلام می‌دارد:

بر اساس پیشنهاد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب ستاد تنظیم بازار، سقف قیمت کالاهای مذکور تعیین و مقرر گردید از طریق اتحادیه‌ها و تشکل‌های مربوطه به واحدهای صنفی ابلاغ و از روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲۲ به‌تدریج مجاز به اعمال قیمت‌های جدید باشند.

استانداران نسبت به متناسب سازی قیمت کالاها در هر استان و نظارت بر رعایت قیمت‌ها، اقدامات لازم را بعمل خواهند آورد.

بار دیگر اعلام می‌گردد یارانه نان و دارو همانند گذشته برای تمامی دهک‌ها و اقشار جامعه برقرار بوده و اقلام مذکور مشمول تغییر قیمت نخواهد شد.

با عنایت به مراتب مذکور در بند یک، مبلغ کمک معیشتیِ واریز شده بابت ماه اول، از ساعات پایانی امشب قابل برداشت خواهد بود.

کلیه افرادی که در این طرح به هر دلیل مشمول دریافت یارانه نشده‌اند، می‌توانند درخواست رسیدگی مجدد وضعیت خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی (http://hemayat.mcls.gov.ir) ثبت نمایند. افرادی که پس از بررسی، درخواست‌هایشان مورد تأیید قرار گیرد، یارانه کمک معیشتی آنها به طور کامل و از ابتدای اجرای طرح محاسبه و پرداخت خواهد شد.

افزایش قیمت سایر کالاها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و همچنان که در اطلاعیه شماره یک تأکید شد سازمان‌های تعزیرات و حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف می‌باشند. هموطنان گرامی نیز در صورت مشاهده تخلف، مراتب را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های ۱۲۴ و ۱۳۵) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۹۷ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • فریبا ریوندی
  ۳ ۱

  چه فرقی میکنه برای امسال من که احتیاج داریم واریزنکردن این چه عدالتی هستش

 • sotiya
  ۴ ۱

  چرا خبر دروغ پخش میکنین؟؟؟والا هنوز ده ساعت میگذره اما هیچکس نتونسته برداشت کنه

 • ناشناس
  ۵ ۱

  خدایا شکر

 • ناشناس
  ۳ ۲

  بعد دوماه یارانه دیگه قطع میشه.ولی ما اعتراض داریم چرا بعد دو ماه یارانه را ب کالا برگ تبدیل میکنید

 • م
  ۴ ۱

  چرا هنوز نمیشه برداشت کنی

 • کوروش
  ۴ ۰

  مامانم یارانم نمیده

 • حسین
  ۵ ۱

  یارانه هاباید نقدی باشه ،یارانه کالابرگ نمیشه مدیریت کرد و زندگی فقط گوشت ومرغ ولبنیات نیست،خداوکیلی یارانه را نقدی کنین

 • ج ل
  ۳ ۰

  اگرکالا برگ حذف کنن پولش بدن به مردم خیلی خیلی ازمردم بیکارند از یارانه برای خرید پوشک بچه ها وخانواده استفاده می‌کنند ویا قبض آب وبرقوگازخونش پرداخت میکردن اگردولت راست میگه بفکر قشرهای مستمند جامعه هستند پولش بدن

 • J Lor
  ۶ ۰

  اگردولت راست میگه بفکر مستمندان هست پولش بده کسی که پول داشته باشه خودش می‌داند چکارش کندبفکر قشر مستمند نیستد می خواهند بدهند به دزدان

 • ج
  ۶ ۰

  بفکر قشر مستمند نیستند زندگی گوشت روغن ولبنیات نیست اگر بفکر دزدان نیستن پولش بدن خیلی‌ها با یارانه زندگی کردن

 • سعیدجلالی نسب
  ۴ ۰

  والااین پولی دادن ولی در عوضش صدبرابر وسیله بردن بالا یا میگن کالا این پول همش کالا نیست راست میگن ب فکر مردم هستن کمک مشت بدبختی کنن که یا کرایه خونه یا پول اب برق نداشته باشن یا بچه اشون مریض میشه ندارن دکترو ببرن خواهشن به فکر ملت باشن نه خودتان

 • نسرین
  ۴ ۰

  واله ما کمیته امداد ی هستیم، مستاجر ، مریض و سرپرست بچه ها اما مارو جزو دهکهای بالا حساب کردن

  • ناشناس
   ۳ ۱

   خواهرمن جز کمیته امداد هست ۳۰۰ دادن ولی برادرشوهر پول داره خونه ماشین داره ۴۰۰ دادن

 • ناشناس
  ۲ ۴

  از یک لحاظ کالا برگ خوبیش اینه میتونی فقط خرید کنی..پول نقد به بعضی ها داده بشه یک شبه دود میکنن..

 • پری
  ۳ ۰

  بابا پولشو بدین ببینیم چه خاکی تو سرمون بریزیم

دیگر رسانه‌ها