تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
در سایه بحران روسیه و اوکراین؛

رشد اقتصادی اروپا کاهش می یابد؟

مورگان استنلی (شرکت خدمات مالی آمریکایی) روز دوشنبه اعلام کرد که پیش‌بینی رشد اقتصادی منطقه یورو در سال جاری و سال آینده را کاهش داده است و پیش‌بینی می‌کند که رشد اقتصادی در نیمه دوم سال جاری نزولی شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این بانک سرمایه‌گذاری اظهار کرد: در حالی که اقتصاد منطقه یورو انعطاف‌پذیر بوده است اما با ضعف مواجه می‌شود زیرا احتمالا انتقال انرژی از روسیه به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

همچنین رشد اقتصادی منطقه یورو دستخوش سیاست‌های چین، اقدامات سخت‌گیرانه برای مهار کووید-۱۹ که بر رشد آن کشور تاثیر می‌گذارد، خواهد بود.

در یادداشتی که روز دوشنبه منتشر شد، مورگان استنلی بیان کرد که اکنون پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سال ۲۰۲۲ را از ۳ درصد قبلی به ۲.۷ درصد و  پیش‌بینی‌های رشد سال ۲۰۲۳ خود را به ۱.۳ درصد نسبت به پیش‌بینی گذشته خود کاهش داده است.

در این یادداشت آمده است: «علیرغم انعطاف‌پذیری فعالیت‌های اقتصادی که تاکنون در برابر بادهای مخالف ژئوپلیتیک نشان داده شده است، ما فکر می‌کنیم اثرات مادی بیشتری در نیمه دوم سال از طریق کانال‌های مختلف انتقال نشان داده خواهد شد.»

منبع: ايسنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها