کمیسیون تلفیق مجددا با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت که کمیسیون کمیسیون تلفیق مصوبه جدیدی برای حذف ارز ترجیحی نداشت.

کمیسیون تلفیق مجددا با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا میرتاجدالدینی  در توضیح نشست امشب کمیسیون تلفیق برای بررسی موارد ارجاعی از صحن علنی درباره بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تثبیت کرد که منابع لازم برای تامین قیر رایگان به میزان ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی وزارت نفت تامین شود.

وی افزود: همچنین در خصوص جاماندگان سهام عدالت تصویب شد که به جاماندگان کمیته امداد و بهزیستی و سایر مردم سهام عدالت تعلق بگیرد.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره موضوع ارز ترجیحی گفت: هیچ چیز جدیدی در کمیسیون تلفیق درباره ارز ترجیحی تثبیت نشد لذا کمیسیون همان گزارش قبلی خود را به صحن ارجاع می‌دهد مبنی بر این که دولت از جمله بانک مرکزی مجاز به تخفیف، فروش، تهاتر یا مبادله منابع ارزی حاصل از صادرات نفت، گاز، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی و گازی و سایر منابع به غیر از نرخ سامانه معاملات الکترونیکی نیستند که اگر بخش هزینه‌ای این بند هم تصویب شود معادل ریالی ۹ میلیارد ریال مربوط به تبصره ۱۴ برای تامین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی بر اساس نرخ ارز ترجیحی اختصاص پیدا می‌کند.

میرتاج‌الدینی گفت: در تبصره ۱۴ هم مقرر شد ۲۴۸ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت برای پشتیبانی و اختصاص یارانه برای کالای اساسی دارو و خرید گندم داده شود این یعنی کمیسیون تلفیق همچنان بر نظر قبلی خود یعنی مخالفت با حذف ارز ترجیحی اصرار دارد.

وی درباره تسهیلات بانکی موضوع تبصره ۱۶ گفت: قرار شد با رهنمودهای رهبری کمیته‌ای تشکیل شده و بار دیگر این موارد بررسی شده و پیشنهادات جدیدی مندرج شود.

میرتاج‌الدینی درباره موضوع تهاتر نفت مربوط به تبصره یک لایحه بودجه گفت: دولت برای تهاتر نفت چهارونیم میلیارد یورو در لایحه بودجه در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق پنج و نیم میلیارد به آن اضافه کرده بود اما امروز این میزان به سه میلیارد یورو کاهش پیدا کرد لذا مبلغ تهاتر نفت هفت و نیم میلیارد یورو تصویب شد. پیش از این هم در صحن علنی مصوب شده بود که دولت روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت به نرخ ۷۰ دلار به فروش برساند.

منبع: ایسنا
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  سلام،برای ثبت نام سهام عدالت به کجا مراجعه کنم.

 • مهدیه حسینی
  ۱ ۰

  سلام ماکه هیچی نداریم سهام عدالت ما کجاست چرابهمون ندادن

 • زینب
  ۱ ۰

  بلاخره جاماندگان سهام عدالت تکلیفشون چیه

 • شاکرآلاله
  ۲ ۰

  سلام من خیلی خوشحال شدم این خبر خوش که شنیدم بخدا قسم الان من کجا باید برم ثبت نام کنم سهام عدالت راهنمایم کنید

 • پوریا الماسی
  ۰ ۰

  ثبت شبا سهام غدالت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام مایه خانواده 4 نفره هستیم ازسهام عدالت که ناعادلانه بودجاموندیم کجایش ثبت نام کرد

 • احمد
  ۰ ۰

  سلام یک خانواده ۵ نفره هستیم فقط یک نفر از اعضای خانواده سهام دارد بقیه ندارن لطفا به کجا مراجعه کنیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام منم ی راننده هستم به من تعلق میگیره

 • هاشم
  ۲ ۰

  سلام ما هیچ سهامی نداریم عدالت لایه خانواده چهار نفره چه کنیم کجا باید ثبت نام کنیم

 • با عرض سلام ما سهام عدالت نداریم وخیلی بهش نیاز داریم چرا بعضی از مردم میگرن وبعضی نمیگرن چه عدالتی به این میگن بی عدالت تی ن
  ۰ ۰

  به کجا رفت که مثل بقیه مردم

 • محترمسربازداوطلب
  ۰ ۰

  سلام برای سهام عدالت باید چکار کنیم

 • سلام خسته نباشید برای ثبت نام سهام عدالت و معیشتی به کجا مراجعه بکنم متشکرم.
  ۰ ۰

  سهام عدالت و معیشتی کجا ثبت نام کنم.ممنون

آخرین خبر ها