کد خبر 525589

نایب رییس مجلس:

ارز ۴۲۰۰تومانی به نور‌چشمی‌ها می‌رسد

علی نیکزاد گفت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات، کالاهایی به جای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با ارز دولتی وارد کشور شده که جای تعجب بسیار زیادی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی نیکزاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  پرداخت ارز 4200 تومانی تاکنون چه تأثیری در بهبود زندگی مردم داشته است؟ این ارز ارزان‌ قیمت به نور چشمی‌ها اختصاص یافته و براساس گزارش دیوان محاسبات، کالاهایی به جای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با ارز دولتی وارد کشور شده که جای تعجب بسیار زیادی دارد.

وی افزود: 11 نفر در کل کشور 90 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و آن را پس نمی‌دهند، این‌ها نشان‌دهنده نبودن مدیریت جهادی در جنگ اقتصادی و عدم درک شرایط این جنگ اقتصادی توسط مدیران دولتی است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر اقتصاد به مردم واگذار می‌شد، شاهد بروز چنین مشکلاتی نبودیم، در حال حاضر به اندازه انگشتان دو دست خصوصی‌سازی موفق و سالم در کشور وجود ندارد چرا دولت شرکت‌های سودده را در اختیار نورچشمی‌ها قرار می‌دهد؟

نیکزاد بیان کرد: براساس طرح جهش تولید و تأمین مسکن مصوب مجلس شورای اسلامی، مقرر شد 40 درصد مانده تغییرات تسهیلات بانکی در اختیار بخش مسکن قرار گیرد و دولت باید سالانه یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها بسازد.

وی تصریح کرد: در این طرح موضوع تامین مسکن و حذف قیمت زمین از قیمت مسکن، تخفیف در خدمات ساختمانی از جمله پروانه و نیز تامین تسهیلات و منابع بانکی مصوب شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از مصوبات مناسب این طرح تشکیل شورای عالی مسکن است که متاسفانه رییس جمهور به تشکیل این شورا اهمیتی نمی‌دهد، در حالی که در دولت‌های نهم و دهم این شورا هر 15 روز یک بار با حضور اعضا، وزرا و رئیس جمهور تشکیل می‌شد.

نیکزاد ادامه داد: تعیین و تاسیس صندوق مالی بخش مسکن از دیگر نکات مثبت طرح جهش تولید و تأمین مسکن است که براساس آن همه منابع در اختیار این صندوق قرار گرفته و از این اعتبارات جهت کمک به تسهیلات مسکن استفاده خواهد شد.

نیکزاد افزود: ‌پس از مذاکرات متعدد در روزهای اخیر با وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی مقرر شد تعاون‌های روستایی نسبت به ‎خرید توافقی سیب‌زمینی از کشاورزان اقدام کنند و امیدوارم کشاورزان زحمت‌کش میهن عزیزمان از این پس تنها دغدغه‌ تولید محصول با بهترین کیفیت را داشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر