کد خبر 521066

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟

روزهای گذشته گفته می‌شد مبلغ یارانه رمضان مساوی با یارانه معیشتی است؛ اما برخی اذعان داشتند اینگونه نبوده و مبلغ واریزشده کمتر از این میزان است؛ اقتصاد آنلاین به بررسی علت این موضوع پرداخته است.

اقتصاد آنلاین  سیده زهرا محمودی؛  خبر یارانه رمضان یکی از خبرهایی بود که طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد؛ این یارانه ساعت ۲۴ روز ۲۵فروردین به حساب ۶۰میلیون ایرانی واریز شد؛ اما بسیاری از مبلغ واریزی ناراضی بودند.

پیش از واریز یارانه گفته می‌شد که قرار است ۲۵هزار میلیارد ریال به حساب ۶۰میلیون ایرانی واریز شود و مبلغ آن نیز برابر با مبلغ یارانه معیشتی است؛ اما پیام‌های مخاطبین اقتصاد آنلاین حاکی از چیز دیگری بود.

به گفته بسیاری، مبلغ یارانه واریزی کمتر از یارانه معیشتی بوده است؛ برای مثال یکی از مخاطبان نوشت: " من خانواده ۴نفره هستم یارانه معیشتی ماه رمضان مبلغ ۱۵۳۰۰۰ تومان واریز کردند و در واقع باید ۱۷۲ هزار تومان واریز میشد."

مبلغ‌های واریزی، واکنش‌های منفی بسیاری به دنبال داشت؛ اقتصاد آنلاین نیز در پی این موضوع به بررسی علت این امر پرداخته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، از ابتدا قرار نبوده تا مبلغ یارانه معیشتی و یارانه رمضان برابر باشد و این موضوع تنها شایعه بوده و این دو یارانه کاملا جدا از هم هستند؛ بر این اساس مقرر شده بود تا ۲۵هزار میلیارد ریال بین ۶۰میلیون نفر توزیع شود؛ در این بین خانوارهایی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار داشتند، تقریبا نفری ۵۲هزار تومان و سایر خانوارهایی که تحت پوشش هیچ نهادی نبودند نیز نفری ۳۸هزار تومان دریافت کردند.

با این حال بازهم مبلغ یادشده، مغایر با مبلغ واریزی است؛ چرا که براساس گفته‌ها، خانوارهای دو نفره ۹۷هزار تومان،  خانواده‌های سه نفره ۱۲۵هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۵۳هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره ۱۸۰هزار تومان دریافت کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  واقعا که شما60000000رادر4000 تومان ضرب کنید بقیش به حساب کدوم مقامی واریز شده

 • اتابک
  ۲ ۰

  یارانه دونفری ما هم نصف مبلغ واریز شده

 • یک جانباز شمیایی
  ۵ ۰

  واقعا این پول بحساب کدوم مسولین رفته است و چرا باید برای من 125هزارتومان واریز شود البته ببخیشد دزدی که شاخ و دم نداره

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دولت حالا دیگه دزد نیست،به درجه شاه دزدی ارتفاع بافته؟!
  (حق یتیم،ضعیف،بیوه زن،مستضعف،مستمند،نادار،بیچاره،درمانده،مظلوم،)
  فقط دعا کنید که،اون دنیائی وجود نذاشته باشد ،که اگر باشد،وای وای وای......

 • سجاد ممبنی
  ۲ ۰

  والاما مستاجریم توزندثیمون سندخونه یاماشیتی بناممون نبوده دوساله ازدواج کردم یه بچه دارم یروزدرمیون ۱۲۰تومن شیروپوشکشه .معیشتی ک ندادن بهمون سهام عدالتم همینطور..یارانه رمضانم ندیدیم توبگوهزارتومن کم ریختنش پیشکش حالا این شصت میلیون نفر کیاهستن الله واعلم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ماخانواده 5 نفری هستیم ولی 180 به حسابم واریز کردند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  برای یکبار هم نشد به عدالت کاری رو انجام بدین و حداقل حرفی که خودتون میگین هم به درستی انجام بدین، کاری از دستمون فعلاً بر نمیاد جز اینکه به خدا واگذارتون کنیم.

 • مسعود عادل
  ۱ ۰

  دخترم زهراخانم ازدواج کرده اند باشوهرش دریک آپارتمانی ۶٠متری استیجاری ساکن هستند، قبل از ازدواج دخترم در پوشش پدررش یارانه میگفت، اکنون ٢سال و نیم هست که یارانه شان. قطع شده است، اقدام کردیم و جواب قانع کننده ای نداده‌اند *

 • رشید
  ۰ ۱

  ماخانواده ای ۷نفره هستیم ۱۸۰تومان واسه ما واریز کردن

 • .
  ۰ ۰

  خب اگه قرار باشد 38000 تومان هم که حد اقلش بود که کیدادن بایستی خاونواده 5 نفره رو 190000میدادند نه 180000 تومان . از کی هم سوال میکنی سالی یکبار معیشتی برای هر خاونواده واریز نمیشود تا بیاد بره ارگانی رو پیدا کنه و سوال جواب کنه و بعدش میگن صبر کن ببینم این برج هم واریز میشه یا نه و وقتی هم واریز شد میگی واریز شده میگن برو خدا رو شکر کن که همینم باز واریز کردند ماشالله بچاپ بچاپه

 • علی
  ۰ ۱

  با سلام ومن باهمسرم ودو فرزندم هیچ زمان معیشتی نگرفتم حقو ق ثابتی ندارم منزلمسکونی وماشین هم ندارم یک موتور دارم.بیمه سلامت دارم خدایی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این عدالت نیست به خدا جنایت در حق همه ایرانیان هست

 • حمیدخرمی
  ۰ ۰

  با10هزاروپانصدتومان بااینهمه گرونی چه چیزی برای خوردن میشه خرید،اصلا چطور به خودشون اجازه دادن این مبلغوریختن بحساب من وامثال من