کد خبر 515831

براساس آمار وزارت کار آمریکا؛

وضعیت بیکاری در آمریکا چطور است؟

براساس آمار وزارت کار آمریکا در هفته گذشته تعداد ۶۸۴هزار نفر در کشور درخواست دریافت مزایای بیکاری کردند.

به گزارش فوربس، در ادامه موج بیکاری در آمریکا به علت شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر بازار کار و اقتصاد، براساس آمار وزارت کار آمریکا که در پنجشنبه منتشر شد، ۶۸۴ هزار نفر دیگر از شهروندان ایالات متحده از دولت جو بایدن درخواست دریافت کمک هزینه بیکاری کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ادامه روند افزایش شمار بیکاران در آمریکا در حالی رخ می دهد که بیشترین واکسن بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده توزیع شده و انتظار میرفت که با توزیع بیشمار واکسن اقتصاد آمریکا بتواند تا حدودی مسیر بهبودی را طی کند.

با آغاز روند واکسیناسیون توسط دولت بایدن، تعدادی از ایالات در آمریکا محدودیت های کرونا در حوزه تجارت و بازار کار را لغو کرده اند.

طبق آمار وزارت کار در آمریکا در حال حاضر شمار ۱۹ میلیون نفر در ایالات متحده مزایای بیکاری کرونا از دولت دریافت می کنند.

بیشترین تعداد درخواست مزایای بیکاری در آمریکا در مارس (فروردین) سال گذشته رخ داد. در این ماه بیش از ۶.۹ میلیون نفر از دولت ترامپ درخواست کمک هزینه بیکاری شدند.

"جانت یلن" وزیر خزانه داری آمریکا با توجه به آمار بیکاران در کشور گفت که او معتقد است اقتصاد سال آینده ممکن است به اشتغال کامل بازگردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • باز نشسته بدبخت تامین اجتماعی
  ۱ ۰

  شمار بیکاران در آمریکا همچنان بالای ۶۰۰هزار نفر در هفته است
  قبل از اینکه نگاهی به بیکاران در امریکا بندازیم اول عینک بزنیم ویه نگاه اماری هم به کشور خودمون ایران بندازیم واز مهاجرت پزشکان وکارشناسانی حرف بزنیم که از همین ایران دارن به امریکایی سفر میکنند که اقایون از بیکاری تو امریکا صحبت میکنند شما اگه بیل زنی باغچه خودتو بیل بزن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این خبر وقتی می نویسند که در کشور ما ایران در صد بیکاریش از دیگرا ن کمتر است