کد خبر 489117

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بودجه ۱۴۰۰ با ایده‌آل نمایندگان مجلس فاصله دارد

محمد علی پور ضمن اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ را نیازمند اصلاح جدی مجلس دانست،گفت: این لایحه بودجه با ایده آل نمایندگان مجلس فاصله دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد علی پور با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: این لایحه بسیار خوشبینانه تنظیم شده است، البته رییس جمهور معتقد است این بودجه به نوعی در جهت کاهش وابستگی به نفت تنظیم شده است، رییس جمهور مطرح کرده است که ما درآمد نفتی را برای هزینه های جاری صرف نمی کنیم و این درآمد صرفا برای هزینه های زیرساختی و توسعه اقتصادی کشور صرف خواهد شد.

وی با ابراز این عقیده که «در این ۷ ساله دوره ریاست جمهوری، از سوی ایشان شاهد چنین موضوعی نبودیم» گفت: اکنون قصد دارند در پایان دوره ریاست جمهوری خود گامی بلند بردارند و وابستگی به نفت را کاهش دهند، درواقع این امر خوشبینانه است.

نماینده مردم ماکو در مجلس تصریح کرد: مجلس اصلاحاتی را در این لایحه اعمال خواهد کرد،اخیرا مجلس شورای اسلامی در حال بررسی موضوع اصلاح ساختار بودجه است، این لایحه با انتظارات و ایده آل های  نمایندگان در این حوزه فاصله دارد و بعید می دانم این انتظارات با این لایحه همخوانی داشته باشد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: بزرگترین موضوع در این لایحه این است که این بودجه ۳۰۰ هزار میلیارد بدهی برای دولت آینده به دنبال خواهد داشت،؛ به عبارتی موارد قید شده  این لایحه آنگونه که پیش بینی شده است محقق نمی شود و این امر باعث کسری بودجه و ایجاد بدهی برای دولت آینده خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر