کد خبر 487103

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی؛

وام یک میلیونی کرونا واریز شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از واریز وام یک میلیون تومانی به حساب نخستین گروه از سرپرستان خانوار یارانه بگیر بدون درآمد ثابت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شهرزاد دانشمندی در این باره گفت: حسب مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد تسهیلات یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار یارانه معیشتی‌بگیر که فاقد درآمد ثابت هستند، پرداخت شود. 

وی افزود: این افراد با ارسال پیامک به «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» شناسایی و دسته‌بندی و اسامیشان به سازمان هدفمندی ارسال می‌شود و متعاقباً به نظام بانکی به منظور پرداخت تسهیلات معرفی می‌شوند.

طبق اعلام بانک مرکزی، دانشمندی ادامه داد: روز گذشته نخستین لیست این افراد که ۴ میلیون و ۵۱۵  هزار و ۶۵۱ نفر بودند، دریافت شد که با ۱۴۷ هزار و ۲۹۲ یارانه‌بگیران قبلی که جامانده بودند مجموعاً به چهار میلیون و ۶۶۱ هزار و ۱۵ نفر تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شد که از محل یارانه معیشتی طی ۳۱ قسط ۳۵ هزار تومانی تسویه خواهد شد.

 به گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در صورت ارسال لیست یارانه‌بگیران معیشتی بعدی که فاقد درآمد ثابت هستند از سوی «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در مراحل بعدی تسهیلات یک میلیون تومانی به افراد جدید هم تعلق خواهد گرفت. 

مقام مسئول بانک مرکزی در پایان با اشاره به تسهیلات یک میلیون تومانی پراخت شده در مراحل قبلی گفت: براساس مصوبات ستاد ملی کرونا تاکنون ۲۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۶۳ نفر از یارانه‌بگیران مشمول دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی شدند که اقساطش از محل یارانه هایشان کسر می‌شود. این تسهیلات طی پنج مرحله در تیر و مرداد ماه سال جاری پرداخت شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عبدالباسط
  ۴ ۰

  سلام من سرپرست خانواده هستم و یارانه ومعیشتی. هم به من و وام یک میلیونی بهم ندادن پیام هم دادم بیا چکار کنم

 • رضا
  ۰ ۰

  یکی از آشنایان ما یه زن سرپرست خانوادست با یه بچه ...پارسال یارانشو قطع کردن رفت پیگیری کرد فرمانداری گفت خودت رفتی تو سایت تیک انصراف رو زدی در صورتی که خودش تکذیب میکرد....تو این مدت خدا میدونه با سیلی صورت خودش سرخ نگه داشته...از نظر مالی بشدت تحت فشار و مضیقه هست.مخصوصا تو این ایام کرونا بشدت اذیت شد و تقریبا هیچ درامدی نداره..و دریغ از ریالی کمک از طرف دولت...خواهشا اگه راهی بلدید بگید تا این بنده خدا مشکل یارانش حل بشه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  منه مادر سرپرست دوفرزند چرا تا الان وام یک میلیونی نباید بگیرم

 • سوگند
  ۰ ۰

  چرا وام به ما نریختن

 • مهدی
  ۰ ۰

  سلام وام یک میلیونی برام واریز نشده الان هم بیکارم کسی نیست جواب ما روبده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سرپرست خانواده هستم بیکارم حتی شغل هم ندارم دو بار پیامک فرستادم ولی وام یک میلیونی که واقعا نیاز داشتم ندادن مگه قرار نبود سرپرست خانواده کارمند نباشه وام میدن پس چرا وام به ما تعلق نگرفت .یارانه و معیشتی هم هر ماه میگیریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چراوام بی ک میلیونی برامون نریختن درصورتی که پیامک هم دادیم ولی چرا دولت به کسایی میدن که واقعا شرایط مالی خوبی دارند توروخدا رسیدگی کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام به ماکه نه یک میلیونی دادن نه100 تومنی معیشتی نه خونه داریم نه ماشین خدا میدونه باید چکار کنیم