کد خبر 484511

توضیحات وزارت تعاون درباره تسهیلات کرونایی؛

چه کسانی مشمول دریافت تسهیلات کرونایی نمی‌شوند؟

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی درخصوص تسهیلات جدید کرونایی ارائه داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حامد شمس در لایو اینستاگرامی درباره چگونگی حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیتهای شدید کرونایی بیان کرد: روزهای سختی را در حوزه بیکاری‌های ناشی از کرونا سپری میکنیم. کرونا تمام اجزای اقتصادی و اجتماعی زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. دولت این بار به صورت هدفمند دو اقدام را به منظور حمایت از افرادی که در این ایام کرونایی نیازمند کمک هستند انجام می‌دهد.

وی افزود: اول آنکه یک وام یک میلیون تومانی را در نظر گرفته که این وام به افرادی پرداخت می‌شود که در دوره قبل ثبت نام کرده باشند و همچنین بسته حمایت معیشتی دریافت میکنند. این بسته معیشتی یارانه بنزینی است که از سال گذشته به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین به تمام سرپرست خانوار به تعداد اعضای خانوارشان تا پایان سال 100 هزار تومان پرداخت می‌شود.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تسهیلاتی که به خانوارها تعلق میگیرد، افزود: 11 میلیون خانوار هستند که در مجموع جمعیت انها 29 میلیون و 700 هزار نفر است. اگر سرپرست خانوار یا فردی در خانواده اش شاغل باشد این تسهیلات شامل حال او نمیشود. سرپرست خانواری که شاغل است و یا یکی از اعضای خانواده شاغل است نمی توانند از تسهیلات یک میلیون تومانی و یا کمک هزینه 100 هزار تومانی به ازای هر نفر در ماههای چهارگانه سال استفاده کنند.

شمس در پاسخ به این سوال که اگر شماره موبایل تغییر کرده باشد، ملاک چیست؟ گفت: ملاک ما همان شماره ای است که در فروردین ماه از اعضا دریافت کردیم.

وی گفت: تنها آن شماره تلفن هایی که در فروردین ماه معتبر اعلام شده و در سیستم ثبت شده‌اند را به عنوان سرپرست خانوار قبول می‌کنیم.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: افرادی که این وام شامل حال‌شان میشود برای دریافت وام باید به شماره 6369 کد ملی سرپرست خانوار را ارسال کنند ولی برای دریافت یارانه 4 ماهه نیازی به ثبت نام نیست.

شمس در بخش دیگری از صحبتهای خود از مردم خواست که هنگام ارسال پیامک، کد ملی را به صورت فارسی و تنها یکبار به شماره 6369 پیامک را ارسال کنند.

شمس در ادامه اظهار کرد: این یارانه به صورت هدفمند تنها شامل کسانی میشود که درآمد ماهیانه ندارند در نتیجه این 29 میلیون و 700 هزار نفر افرادی هستند که خودشان یا سرپرست خانواده شان در امد ثابت ندارند درنتیجه هر نوع بازنشسته ای که از سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق فولاد، صندوق عشایر و یا سایر صندوق‌های بازنشستگی مستمری ماهانه دریافت می‌کنند تسهیلات یک میلیون تومانی شامل حال آنها نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود افزود: ما دیتا بانک را در فروردین ماه گردآوری کردیم و به ۲۳ میلیون سرپرست خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی کرونایی دادیم. ملاک ما برای وام دوم دیتا بانکی است که در فروردین ماه گردآوری شده است.

به گفته وی، تمام مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به عنوان دو نهاد حمایتی بزرگ این تسهیلات شامل حالشان می‌شود.  

شمس در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی می‌شود که چند پیامک دریافت شود؟ اظهار کرد: در فروردین ماه به طور متوسط از هر نفر بیش از ۳ پیامک دریافت کردیم. یعنی زمانی که به ۲۳ میلیون نفر پرداخت می‌شد، بیش از ۷۵ میلیون پیامک دریافت شد که یکی از دلایل این بود که افراد چند سیمکارت داشتند و از سیمکارت‌های متفاوت پیامک ارسال می‌کردند اما به دلیل اینکه اکنون شماره موبایل‌هایی که در نوبت قبل برای ما ارسال شده است در سیستم امده است، تعداد پیامک‌ها به این میزان نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی محمد صبوری
  ۰ ۰

  برای من هنوز یک میلیونی واریز نشده برا ی ما واریز میشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای شمس لطفا پیگیری کنید همسر من نه حقوق داره نه بیمه، مستاجرم هستیم

 • محمدجلالی
  ۰ ۰

  من خانواده شش نفره هستیم حتی وام کرونا ندادند بهمون ولی شکر خواهش میکنم ما شش نفریم بیکار ازکجا بیاریم خدای سه تا دختر دوتاپسر واقعن نمیدونم چطوری زندگی مون راه ببریم خدایا یا امام رضا رازیم به رزای خدا

 • محمدجلالی
  ۰ ۰

  وام کرونا بهمون ندادن با سه تا خاهر ودوبرادر وبیکار هستم تواین روزها واقعن واگذار اقا امام رزا کردم واقع شرمنده خانوادم شدم

عناوین بیشتر