کد خبر 476456

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی؛

زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی از مشخص شدن زمان اعطای کارت های اعتباری با وثیقه سهام عدالت خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی، در رابطه با واریز سود حاصل از سهام عدالت افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، گفت: پس از آنکه شرکت های سرمایه گذار استانی درج نمادشان صورت گرفت و مجمعشان برگزار شد می توانند برای دریافت سود یا فروش اقدام کنند ما تلاشمان این است سهامداران این روش تا پایان اسفند ماه به سودشان از طریق سامانه سجام دست پیدا کنند.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار کرد: از انجایی که این سهام یک سهام ارزشمند است، بهتر است تمام افرادی را که در کشور زندگی می کنند را در برگیرد.
او درباره آشفتگی سهام و رابطه با افت ارزش سهام عدالت، گفت: ارزش سهام عدالت قطع به یقین بالاتر از مبلغی است که افراد می بینند اکنون شرکت سپرده گذاری مرکزی برای جلوگیری از کاهش ارزش این سهام با وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، بانک های مربوط و وزارت اقتصاد جلسات خوبی را برگزار کرده است که به همین منظور می توان به تصمیمات گرفته شده در رابطه با اعطای کارت اعتباری سهام عدالت اشاره کرد.

ماهیار بیان کرد: روش اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به طور مکانیزه انجام می شود یعنی سهامداران می توانند با مراجعه به درگاه های بانک های عامل می توانند در خواست وثیقه گذاری سهام عدالت را داشته باشند قاعدتا در این روش کارت هایشان به نسبت ارزش سهامشان شارژ می شود، اکنون چند بانک این فرایند را به صورت مکانیزم انجام دادند و در حال حاضر ما به دنبال تقویت زیر ساختار های حقوقی برای عملکرد بهتراین امر هستیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این نوید را می دهید که این کارت های اعتباری تا پایان آبان ماه به دست مردم برسد یا خیر؟ تصریح کرد: بانک مرکزی ابلاغیه ای را به منظور اعطای کارت های اعتباری سهام عدالت صادر کرده، اینکه بعضی از بانک ها عملکردشان درست نیست به زیر ساخت حقوقیشان مربوط می شود، امیدواریم با توجه به اقدامات صورت گرفته امیدواریم تا پایان آباه ماه کارت های اعتباری به دست سهامداران برسد.

فروش بلوکی سهام عدالت آشفته بازار واریز مبلغ فروش را جمع کرد

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص مشکلات تغییر روش فروش سهام عدالت از بلوکی به تجمیعی گفت: این سهام ها به روش دستوری خرید یا فروش نمی شوند، در گذشته که روش تجمیعی بود پول افراد خرد خرد به حسابشان واریز اما روش بلوکی سبب شد تا مبالغ به طور یکجا واریز شود همچنین افرادی که از فروش سهام خود تا قبل از واریز مبلغ به حسابشان پشیمان شده باشند می توانند تغییر رویه دهند.

او در خصوص اینکه آیا کارت های اعتباری سهام عدالت به اشخاصی که روش غیر مستقیم را هم انتخاب کردند اختصاص می یابد یا خیر؟ اظهار کرد: ما درصدد این هستیم که هیچ فرقی بین روش مدیریت مستقیم و غیر مستقیم برای این امر نباشد و امیدواریم که به تمام سهام های حاضر در بازار سرمایه را در برگیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  کجایکجاواریزکردندکارگازاری فارابی یکجا واریزنکردند

 • ناشناس
  ۱ ۱

  باید به اندازه ده یا بیست تومان وام بدن تاسهام در گرو بانک باشه وضامنم نخواهند

 • پروانه
  ۲ ۰

  تکلیف سهام ماچی میشه چقدرمنتظربمانیم برای جاماندگان سهام

 • محمد
  ۲ ۰

  فقط دروغ تحویل مردم میدهند

 • منصوره
  ۰ ۱

  سلام
  من اصلا نمیدونم باید چیکار انجام بدم فقط میدونم یک سهام پونصد و خورده ای دارم .باید جای خاصی برم؟
  لطفا راهنمایی کنید سپاسگذارم

 • مجید
  ۰ ۰

  من باشماره خودمو که به اینکه میرم میگه با کدملی باسهام دار تطابق ندارد؟

 • ج
  ۱ ۰

  مادر من یه زن بی سرپرست مستاجر این 6 ماه درخواست فروش دادا

 • احمد
  ۲ ۰

  سلام‌سود‌سهام‌کی‌واریز‌می‌کنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  راست میگه قبلا مبالغ به صورت بالای ۱میلیون واریز میشد ولی الان شده ۳۰هزار تومان و ۵۰هزار تومان ، فقط امیدوارم به بلایی که سر مردم آوردین گرفتار بشین فقط و فقط

 • پریسا کرم زاده
  ۰ ۰

  اقا این سهام کی میدن ما بگیریم تینهمه رفت امد خرج کردیم الان چند ماه گذشته از ازاد سازی ما

 • پری
  ۰ ۰

  اصلا به نظرات انتقادات مردم گوش میدی شما اینهمخ زحمت اما خبری از سهام نیس چرا ی عده پول ت حسابشون هس اما برا ما نیس