کد خبر 462288

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

واریز سود سال۹۸ صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۱۱هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۱۳۹۸به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی گفت: در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال معادل ۲۱ درصد به نسبت مانده سهم‌الشرکه، سودآوری برای اعضای ایجاد شده است که به حساب فرهنگیان عضو موسسه منظور شده است.

وی ادامه داد: از سود مذکور جمعاً مبلغ ۱,۳۸۵ میلیارد ریال آن به حساب بیش از ۹۷ هزار نفر از اعضای بازنشسته که از مهر ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۸ بازنشسته شده‌اند، واریز شد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بازنشستگان مذکور قبلاً سهم‌الشرکه خود را در زمان بازنشستگی دریافت کرده و مبلغ فعلی صرفاً سود سال مالی ۱۳۹۸ است که به همان حساب بانکی واریز شد که قبلاً سهم‌الشرکه آنها واریز شده است، اظهار کرد: بیش از ۱۰۶ میلیارد ریال از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته‌ای که به عضویت خود در صندوق ادامه داده‌اند تا از افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی در چند سال آینده برخوردار شوند، منظور شده است.

رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: چشم‌انداز سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می‌دهد همان طور که در طول چهار سال گذشته سودآوری صندوق از ۲,۴۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به ۱۱ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ رسید، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری ۳۵ هزار میلیارد ریالی پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: با افتتاح مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دست رئیس جمهور در مرداد ۱۳۹۹ و بهره‌برداری از سایر طرح‌های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت‌های تابعه، شاهد افزایش سودآوری صندوق خواهیم بود به طوری که در سال ۱۴۰۲ سودآوری سالانه به رشد قابل توجهی خواهد رسید.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا سقف ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، از این رو تاکنون نیمی از فرهنگیان عضو موسسه میزان واریزی خود را تا ۵ درصد افزایش داده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    من بازنشسته که مثل هموم رتبه بندی از این صندوق هم چیزی ندیدم مثل سنوات خدمتتم چیزی ندیدم و خیلی چیزهای دیگه که تو بوق و کرونا دمیده میشخ

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری