کد خبر 461069

آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان:

حقوق بازنشستگان افزایش پیدا کرد

بعد از رایزنی های انجام شده در رابطه با همسان‌سازی حقوق بازنشسته های لشگری و کشوری، طی توافق صورت گرفته برای تامین مالی از سوی دولت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز حداقل تا ۱.۳ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها که طبق قانون برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده هر ساله با تعریف منابع در بودجه سنواتی در دستور کار قرار دارد. برای امسال برای ترمیم حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری ۱۰ هزار میلیارد تومان در بودجه پیش‌بینی شد.بر این اساس حداقل حقوق بازنشستهها به ۲.۸ میلیون تومان در سال جاری افزایش پیدا کرد.

اما از سوی دیگر طی رایزنی‌های صورت گرفته بین دستگاه‌های مربوطه، دولت ترمیم حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی را نیز مورد بررسی قرار داد که قرار شد تامین منابع آن از طریق پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی انجام شود که اعلام نوبخت- رئیس سازمان برنامه و بودجه- از این حکایت داشت که حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان دراین رابطه بدهی دولت تسویه خواهد شد.

اما تازه‌ترین اعلام رییس جمهور در رابطه با وضعیت همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها حاکی از آن است که در رابطه با وضعیت ۳.۵ میلیون بازنشسته‌ کارگری نیز همسان سازی اجرایی و براین اساس احکام مربوطه به زودی صادر و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که با همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی براساس سابقه به دریافتی آنها اضافه می‌شود؛ به طوری که به عنوان نمونه بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه که اکنون حداقل دستمزدشان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است تا دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بازنشستگان با ۳۵ سال سابقه نیز از حداقل یک میلیون و ۷۰۰ هزار به سه میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین بازنشسته‌های با ۲۵ سال سابقه نیز حدود ۸۰ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

در مجموع آنچه که تاکنون سازمان برنامه و بودجه وعده داده از این حکایت دارد که از اول مهرماه همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها اعم از لشگری و کشوری در دستور کار قرار خواهد گرفت که براساس آن دریافتی بازنشستگان به ۸۰ تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان همتراز خود خواهد رسید.

البته اخیرا انصاری -رییس سازمان اداری و استخدامی - گفته بود که سازمان برنامه و بودجه در حال تامین منابع است که اگر تمامی منابع تامین نشود آنگاه همسان سازی در دو مرحله یعنی نیمه دوم سال گذشته و از ابتدای سال بعد انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بازنشسته
  ۳ ۰

  به حقوق ما که 14 درصد اضافه شد.خبری از اون درصدایی که میگفتن نیست. ولی به اندازه حدود یه افزایش حقوق سالیانه هست خدارو شکر.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  کل حقوق من بازنشسته ۸در صد افزایش پیدا کرده کاملا دروغ است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کجا حقوق شد 1600 یا 1700 تازه حقوق ما به 1150 رسید دروغ چرا میگین اخه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اینجافقط براکشوری لشکریاخوب شده.تامین اجتماعی مردمش ادم نیستن بایدتوفقروحسرت بمیرن.دلم میخادببینم میتونن با1600میلیون تومن 2روزسرکننداین پولاتوبانک گذاشته بودیم سودش کولاک میکرداشتباهمون این بودکه بیمه کردیم"" مثلا""خودمونا

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کدوم کشک کدوم اش کشوری ولشکری که هنوزخبری نیست

 • بازنشسته
  ۰ ۰

  دروغه کجا دو میلیون و هشتصد شد چرا اینقدر دروغ میگید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری